Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországról nyugati...

Magyarországról nyugati cégnél 100% távmunkában milyen a fizetés?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk programozóként dolgoznék egy nyugat-európai cégnek 100% távmunkában Magyarországról, akkor a fizetést általában az ottani, vagy a magyarországi bérekhez viszonyítva adják? Szóval szokás pontosan ugyan azért a munkáért kevesebbet adni, csak mert szegényebb országból dolgozol?
2021. nov. 12. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Amennyit kialkudsz velük.
2021. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Cégfüggő, hogy lokációnak megfelelő bért adnak-e.
2021. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Honnét tudod, hogy nyugat-európában mennyit fizetnek? Én még azt sem tudom, hogy a cégnél aki a szemben asztalnál ül, mennyit keres... és van egy tippem, hogy nem pont annyit mint én, pedig ugyanazt csináljuk.
2021. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Normálisan menedzselt cégeknél nincs nagy bérfeszültség, szóval ha ugyan azt csinálja, mint te, de közben lényegesen többet keres, az a cégre nézve gáz, ilyen helyen amúgy sem szívesen dolgoznék.


Amúgy a medián fizetés régióra és pozícióra lebontva elérhető információ bárkinek, innen tudom.

2021. nov. 13. 11:39
 5/10 anonim ***** válasza:

> Amúgy a medián fizetés régióra és pozícióra lebontva elérhető információ bárkinek, innen tudom


Bocs, akkor nem értem miért kellett kiírni a kérdést. Nézd meg mennyi a bér az adott munkakörben az itteni régióban.

2021. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 ne magadbol indulj ki, a kompetensebb emberek azert kepben vannak a piaci helyzettel.

Egyreszt vannak erre specializalodott weboldalak, ahol emberek megosztjak egymassal a fizeteseiket, masreszt ha sokat interjuzol (akkor is, ha epp nem akarsz valtani es olyan cegekkel is, ahova nem feltetlenul akarsz bekerulni), akkor elso kezbol tudod, hogy mit kinalnak.

2021. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy ha mondjuk egy frankfurti cégnek dolgoznék távmunkában, akkor tipikusan melyik régió fizetéseit veszik alapul a béralkunál: ahol a cég van, vagy ahol én élek? Nyilván nem mindegy, hogy havi 3000 EUR vagy 6000 EUR az összeg, amiből kiindulhatunk. Tegyük fel, hogy sem nyelvi, sem szakmai oldalon nem lennék rosszabb munkaerő, mint a németországiak.


A kérdés szerintem nem olyan egyértelmű, mint beállítjátok. Ha frankfurti fizetést adnának, az itthonról elég nagy life hack egyértelmű okokból kifolyólag, ezt nem kell magyaráznom. De akkor miért nem csinálják többen? Vagy csak az én ismerősi körömben ritka? Tele van az internet full remote ajánlatokkal.


Ha viszont ittenit adnának, akkor pl. honnan tudnák ők, hogy mi a tipikus budapesti bér? Hacsak nem dolgozik náluk több tucat pesti már, akkor legfeljebb ők is megnézhetik a Glassdoort, vagy a Hays Salary Guide-ot, de ez nekem nagyon fura lenne. Gyakorlatilag nyíltan kimondanák, hogy kizárólag azért keresek kevesebbet, mert magyarországon élek, ami szerintem elég vállalhatatlan hozzáállás.


(Az egyértelműség kedvéért: nem arról beszélek, hogy az adott cégnek van egy budapesti irodája, és ott dolgoznék, hanem arról, hogy a cég 100% németországi, és itthonról dolgozva, technikailag freelancerként számláznék nekik külföldre.)

2021. nov. 13. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:

A full remote poziciokat jellemzoen ugy kell erteni, hogy adott orszagon belul full remote (az adozas es egyeb dolgok miatt). Tehat frankfurti cegnek dolgozhatsz pl. valami nemet falubol.

Nyilvan vannak tenylegesen (orszagok kozti) remote poziciok is, de ezek max akkor ertendoek alkalmazotti munkaviszonnyal, ha adott ceg be van jegyezve abban az orszagban, ahonnal dolgozni akarsz. A top cegek meg rosszabbul fizetnek egy contractornak, mint egy alkalmazottnak.

2021. nov. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Eddig is volt egy ilyen trend, de a COVID óta nagyobb fokozatra kapcsolt, hogy teljes cégek mennek 100% remoteba, csak azok vannak irodában akiknek muszáj, ha van ilyen. Ők gyakorlatialg csak időzónát adnak meg, mint földrajzi feltételt a felvételnél.


Egy konkrét cégnél amit nézek a HR-es Ukrajnában van, egy team lead Pozsonyban, egy másik Bécsben, a CTO meg Németországban... Jogilag valóban nem megoldható így a hagyományos alkalmazotti jogviszony, mindenki "contractor", de facto viszont erről van szó. Beszéltem már velük az alapvető feltételekről, még fizetett szabadságot is adnak, csak béralku még nem volt. Ilyen céggel van valakinek tapasztalata?

2021. nov. 13. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es: fordítva állsz hozzá. Nem annyiért vesznek fel embert, amennyi a "budapesti bér", hanem annyi a budapesti bér, amennyiért itt megkapják azt a képességű embert, akit keresnek - ha feltétlenül itt keresik.

Ez megválaszolja a kérdésedet is: irreleváns. Te annyit fogsz kérni a béralkunál, amennyiért neked megéri, ők meg annyit fognak fizetni, amennyiért nekik éri meg.

Más oldalról: a cégnek tkp. nem is kell tudnia, hogy te fizikailag hol ülsz, ők el akarják végeztetni az X munkát. Adózási szempontból annyit kell tudniuk, hogy ugyanabban az országban vagy-e, mint ők, mert akkor másképpen kell adózni (ugyanannyit, csak más módon).

Ha feltétlen akarsz valami fogódzót, én egy időben bíráltam el EU-s pályázatokat, ami úgy nézett ki, hogy egy brüsszeli székhelyű EU-s ügynökséggel kötöttünk megbízási szerződést, és mindenki a saját országában dolgozott full remote, és ugyanazt a zsét kaptuk - viszont ez ugye nem piacgazdaság, tehát nem biztos, hogy a te esetedre alkamazható.

2021. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!