Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek emlékezhetnek még...

Szerintetek emlékezhetnek még rám 2 év után vagy nyugodtan pályázzam meg az állást?

Figyelt kérdés

Kb. 2 évvel ezelőtt jelentkeztem egy kisebb létszámú pesti multihoz pénzügyes állásra.

Minden jól alakult, nagyon szimpatikusak voltunk egymásnak, gyorsan le is zavarták az interjúkat és a teszteket. Kaptam is tőlük ajánlatot, azonban végül úgy döntöttem, hogy másfelé kacsingatnék szakmailag, így visszautasítottam őket. Amikor közöltem a rossz hírt a HR-rel, úgy éreztem, hogy megsértődtek rám, mert nagyon úgy tűnt a helyzet, hogy megyek oda dolgozni (utolsó informális körként már a Team Leadernek és a csapatomnak is bemutattak személyesen), ráadásul nekik viszonylag SOS kellett volna az ember.

Szerintetek érdemes megpályáznom ugyanazt az állást vagy tényleg annyira zokon vehették a visszautasításomat, hogy feketelistán vagyok náluk?

Tudom, hogy ezt nem a gyakorin fogják megmondani, csak kíváncsi vagyok, hogy vajon más volt-e hasonló helyzetben.

Esetleg van itt HR-es?



#interjú #ismételt jelentkezés
2021. nov. 15. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Palyazd meg, legtobb helyen nem tartanak fekete listat :)
2021. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
#1 de igen, a legtobb multinal tartanak, viszont azert nem kerulsz feketelistara, mert nem fogadsz el egy ajanlatot.
2021. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Feketelistat sok kisebb helyen nem tartanak, de szinte 100%, hogy van olyan, aki ennyi emberbol emlekezni fog rad, es elgondolkoznak rajta, hogy erdemes-e egyaltalan megint megkockaztatni, hogy utolso kor utan megint nemet mondj.
2021. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
6%
2 fogalmad sincs mirol beszelsz igaz? Multinal eletedben dolgoztal? A takarito szerep nem szamit...
2021. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
#4 Oracle-nel vagyok principal engineer.
2021. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kettes írja, ezért nem kerülsz feketelistára.

Ha mondjuk elfogadod az ajánlatot, aztán 1. nap felmondasz, azért valszeg már igen.

2021. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van is feketelista, olyanok kerülnek fel rá, akiket kirúgtak pl teljesítmény problémák miatt. Azért nem kerülsz fel, mert nem fogadtál el egy ajánlatot.


Anno voltam egy cégnél interjúzni. Kaptam egy ajánlatot, de végül nem fogadtam el, mert rájöttem, hogy szakmailag nem lett volna hova fejlődnöm ott. Rá 8 évre ismét interjúztam náluk másik (immár szakmailag érdekes) munkakörre, kaptam egy ajánlatot, de nevetségesen alacsony bért ajánlottak, így nem fogadtam el. Asszem többször már nem hívnának be, de nem is jelentkezek.

Csak a lényeg, hogy bár emlékeztek rám, nem lettem feketelistás. Ez is egy kis cég volt.

2021. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7: azért az durva, hogy 8 év után emlékeztek rád. gondolom akkor nem igazán cserélődtek ki az emberek a cégnél.

Igazából nem gond az, ha emlékeznek rám, csak mondjuk ne utasítsanak el élből ha meglátják a CV-met.

2021. nov. 15. 10:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Az emberek valszleg kicserélődtek, de cégtulajok nem. Kis cég, alig 20 munkavállaló.
2021. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én jelentkeztem egy kis létszámú multihoz. Mind a két körön és a szakmai teszten is megfeleltem, de végül nem vettek fel, mert nem kapták meg ők sem a nagy megrendelést. Ajánlottak egy másik pozíciót, de oda nem feleltem meg. Rá két évre megint jelentkeztem hozzájuk arra a pozícióra, ahova elsőnek nem vettek fel, de valamiért nem feleltem meg nekik (interjúra sem hívtak be).

Két évvel később megint jelentkeztem, de akkor már visszajelzést sem kaptam. Többet nem próbálkozok náluk.

De volt már olyan is, ahova az interjúk után nem vettek fel, de két év elteltével ismét jelentkeztem, behívtak interjúra és most várom a fejleményeket. Most sokkal jobban sikerült minden, remélem ezúttal összejön.


Szóval nyugodtan add be. Nekem nagyon különleges nevem van, és mégis behívtak másodjára :)

2021. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!