Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyeteken akikkel...

A munkahelyeteken akikkel azonos/hasonló munkakörben, vagy egy részlegen dolgoztok, tud játok egymás fizetését/alapbérét? (csak így engdedi kiírni)

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 14:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Igen tudom mindenkiét. Én számfejtem ugyanis. :)
2021. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Az előző munkahelyemen ismertük egymás törzsbérét akik ugyanazt a munkát csináltuk, nem volt konfliktus belőle.

A mostani munkahelyem szupertitkosan kezeli, tiltaná a dolgozóknak, hogy megmondják kinek mennyi a törzsbére (a jutalékokat meg főleg), azzal indokolva, hogy bérfeszültség lenne, ha tudnák. Pont így van belőle feszültség, mert van egy valaki a játszmázik és ő az aki a bérét is titkolja. A többiek nagyjából tudják egymásét, persze nem minden hónapban beszélik meg hogy ki mennyit kapott (vannak pótlékok, jutalékok, így nincs két ugyanolyan hónapja senkinek bér szempontjából)

2021. nov. 17. 07:00
 13/14 anonim ***** válasza:
85%

Bérfeszültség csak akkor van, ha igazságtalan az "elosztás".


Én dolgoztam olyan helyen, hogy kb. egyforma teljesítményt hoztunk. Senkit nem zavart, hogy a másik is körülbelül annyit keresett. De amikor volt közöttünk olyan, aki csak nyomkodta a telefonját, kávézni és pisilni járt ki sokat, attól még a keveset is sajnáltuk, és zúgolódtunk. :(


Ha egyforma a megítélés, elvárás és a bérezés is annak megfelelő, akkor nincs bérfeszültség.


Most olyan helyen dolgozom, hogy 6 kollégámból kettőre még a zsebkendőmet sem bíznám rá, nem hogy a munkát, annyira alkalmatlanok. Na itt már van bérfeszültség, mert dolgozunk helyettük is, mikor szinte ugyanannyit keresnek.

2021. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%

Én sose mondom el másoknak, és a többiekére se vagyok kíváncsi.


"Ahol korrektül, arányosan, igazságosan fizetnek, ott nincs értelme titkolni."

--> csak az a baj, hogy mindenki számára mást jelent majd az "igazságos" fizetés

2021. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!