Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben akárhány...

Ebben az esetben akárhány évesen is érdemes lehet belevágni az orvosiba, nem?

Figyelt kérdés
Hogyha van olyan passzív jövedelmem amiből megélek és nem szeretnék szakorvossá válni, hanem az osztatlanmester után PhD-re mennék… Ilyen esetben a kor kb. lényegtelen. Vagy rosszul gondolom?

2021. nov. 17. 04:27
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az orvosi 6 év a PhD 4 év.


A Pázmánynak van 2 éves mesterképzése, ahol hasonló témákkal foglalkozhatsz, mint a kutatóorvosok és külföldön is sok műszaki/orvosi kutató szak van.


Ha nem kell feltétlen az orvosi a kutatásodhoz, akkor megnéznék biomérnök és hasonló szakokat is, kevésbé fogod megunni.


Amúgy miért kell orvosi phd?

2021. nov. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A phd mellett is szoktak szakosodni.
2021. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Elvi akadálya nincs. Bár célszerű lenne tudni, hogy mi a pontos célod, mert majdnem biztos, hogy van ennél hatékonyabb út is elérni azt.
2021. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

Aztán mégis mi a francnak?


Áldozol, tanulsz, vért izzadsz mire meglesz, és az egészet keresztülhúzza a nagytőke, a részvényesek, meg a politika.


Legjobb esetben is lesz belőled egy tanácsadó, vagy egy törvényalkotó, akinek "megajánlják", hogy mit hogyan kéne törvénybe foglalni.


Ha van betonstabil passzív jövedelmed, építs inkább offshore birodalmat, a többi milliárdos is így kezdte...

2021. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy a PHDre bekerülés se csak azon múlik, elég jó vagy-e.van, akit azért nem vesznek fel, mert az illetékes vezető szeretőjének kell egy státusz az egyetemen. Undorító az egész, mindenről szól, csak a teljesítményről nem.
2021. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

"Undorító az egész, mindenről szól, csak a teljesítményről nem."


Lásd: Kari Geri, meg a tornatanár részeges Feri...

2021. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

“A Pázmánynak van 2 éves mesterképzése, ahol hasonló témákkal foglalkozhatsz, mint a kutatóorvosok és külföldön is sok műszaki/orvosi kutató szak van.“


Igen, de én úgy vagyok vele, hogy 5 vagy 10 év, az már mindegy.


Vannak idősebb ismerőseim akik molekuláris bionika mérnökire jártak ott… A legtöbben szidják, egy ember van aki el is ért onnan valamit, de Ő doktorált is.


Én nem igazán hiszem, hogy csupán MSc-vel bármilyen területen is lehet eredményesen kutatni.

Minimumnak gondolom a PhD szintű elmélyülést, ha kutatás a cél.

Persze biztos van kivétel…


De ha ez általában így van, akkor meg már nem 5 vs 10 évről beszélünk, hanem 8.5 vs 10 évről.


Nekem ami szóba jöhetne alternatívaként az a biológia…

Minimálisan kevesebb idő, meg nem kell nyaranta olyan jellegű EÜ munkát végezni mint az orvosisoknak, viszont ott mindent egy lapra tennék fel.

Ha nem jön össze a PhD, akkor SEMMIT nem tudok kezdeni a diplomával.

Mármint én…

Mivel idősebb lennék a konkurencia nagy részénél és nem lenne elég szakirányú tapasztalatom, ahhoz hogy egy multinál el tudjak helyezkedni…

Meg nem vagyok versengő típus, én alázatos vagyok, kompromisszum kész és mindenek előtt csapatjátékos.


Orvosi diplomával viszont, még ha az csak kettes átlaggal is lett meg, mindig el lehet helyezkedni mint rezidens… Nem nézik, hogy hány éves vagy, hogy mivel foglalkoztál előtte, az sem baj hogyha teljesen más csináltál, pl. a szüleid vállalkozásában voltál. Még válogatni is lehet, mert engem speciel totálisan hidegen hagy, hogy melyik városban élek és bárhol tudok venni lakást, egy neurológus vagy pszichiáter szakorvosi képzés meg tutira érdekelne, mivel hogy amúgy is ilyen területen szeretnék majd kutatni. Jelenleg is szinte minden városban van olyan kórház, ahol keresnek rezidenst neurológus vagy pszichiáter képzésre.

És az hiába újabb 5 év tanulás, az már munka is…

Csak sokkal jobban érdekelne a kutatás mint más jellegű munka…

Persze tudom, hogy vannak olyan kiírt témák, melyeknél bemeneti követelmény egy szakorvosi vizsga megléte, de viszonylag ritka az ilyen.

Szóval ezért nekem nem szakorvossá válás lenne az elsődleges célom, de az is ott lenne B tervnek.


Valahogy az tényleg hidegen hagy, hogy melyik képzés mennyi idő, viszont az orvosi diplomát összességében nagyobb eredménynek érzem megszerezni, annak ellenére hogy nem biztos hogy annyival sokkal nehezebb mint mondjuk a biológia BSc + MSc.


De mégegyszer: Tényleg akkora orvos hiány van, hogy egy orvosi diploma egyszerűen garantálja a munkát.

És engem nem azért érdekel ez, mert az garantálná a megélhetésem, hanem mert hogyha már elvégzek egy nehéz egyetemet, akkor feltétlenül hasznosítani is akarom amit ott tanultam… Vagy így, vagy úgy.


Annyi biztos csak, hogy felvennének.


Az már nem biztos, hogy sikerrel le is tudnék diplomázni, jó eredménnyel, OTDK helyezést elérni, stb.

Az majd közben fog kiderülni…

2021. nov. 17. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ha valóban gyakorlatilag hobbiból szeretnél tanulni, majd kutatni és az emberi test érdekel akkor az orvosi a jó választás.
2021. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, valamiért azt gondoltam, hogy bsc-d és talán msc-d is van már és arra akarsz egy phd-t csinálni, illetve azt gondoltam, hogy egyáltalán nem játszik a rezidens képzés, mert mondjuk fertőző betegséged van.


Nyilván, ha semmid nincs hozzá, akkor jó az orvosi, mert akkor nem működik, hogy csak az msc-t csinálod meg.


Főképp, ha amúgy az orvosival is tudsz mit kezdeni. Persze csináld nyugodtan.

2021. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!