Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Művészlelkek, van akit "nem...

Művészlelkek, van akit "nem érdekel" a pénz?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok a kérdéssel, de kérem, hogy trollok is írjanak!

De főként kreatív emberek véleményét várom. Van egy kreatív részem, ami jelenleg hobbiként üzemel. Készítek dolgokat, és mondják, hogy: "Te miért nem ebből élsz?" S ennek sok oka van, de az egyik ezek között, hogy igazából amikor alkotok, akkor, ahogy elkészült a mű, onnantól az engem már nem annyira érdekel, hanem csinálnám a következőt. Persze örülök neki, csak azzal foglalkozni, hogy ebből hogy lehetne pénz, ez hihetetlenül nem érdekel. Illetve a pénzügyi világ, gondolkodás zavarba ejtően távoli számomra, mintha az az agyterületem nekem hiányozna. :-D

Másrészt nagyon idegen érzés számomra, hogy valami egyedinek az árát megmondjam.

Úgyhogy jelenleg olyan munkát végzek, amit már nagyon unok, és próbálok váltani, de van bennem egy félsz, hogy én erre a vállalkozói működésre biológiailag alkalmatlan vagyok. :-D

Más is van-e így ezzel?


2021. nov. 18. 15:34
 1/1 Z válasza:

Jó kérdés.

Nyílván mindenki szereti a munkájáért való elismerést, főleg ha az nem csak egy vállonveregetés. Apám művész és én sem állok messze az alkotástól. Az ő példájából látom és tudom, hogy kevesen vannak, akik meg tudnak élni az alkotásból, habár ez lehet hogy csak azért van, mert apám elég rétegművész, nemigen a könnyen befogadható 'tájkép meg minimál absztrakt' témákkal foglalkozik, amikből valaki egy nap 3-at legyárt és eladja darabját 10k-ért.

Habár neki nem idegen valami egyedinek az árát behatárolni, ő sem szeret mindentől megválni csupán pénzért. Ugyanis ő sem a pénzért alkot, hanem ami épp eszébe jut, vagy már évek óta tervezi és van ideje a rendes munkája mellet, vagy esetleg van valami pályázat, akkor alkot. De ha jót akarsz csinálni gyakran neked is bele kell fektetned nem csak az idődből, de a pénzedből is.

Ez sokaknak inkább hobbi, amiből néha pénzt is lehet csinálni. De leginkább ez egy önkifelyezési forma, mint pl a zenélés. Azt sem a pénzért és a hírnévért csinálják a legtöbben. Egyszerűen szeretnek ezzel foglalkozni.

Szóval határozottan állíthatom, hogy sokan vannak, akiket "nem érdekel" a pénz

2021. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!