Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Ez valós állás, valós cég?"...

"Ez valós állás, valós cég?" - Mit jelent ez a kérdés, hogy kell érteni? (Vállalkozást nyitottam, asszisztenst kerestem, és már a második jelentkező kérdezte meg.)

Figyelt kérdés

Informatikával foglalkozom (nincs személyes ügyfélfogadás), részben ezért is az "iroda" egy társasházi lakásban van, kell egy asszisztens, és a jelentkezőket ide hívtam interjúra, aztán jöttek ilyen fura kérdésekkel:

"Ez valós állás?" - Nem értem a kérdést, de nyilván kell egy alkalmazott, mert van mit csinálni, tehát ezen mi nem érthető?

"Ez valós cég?" - Új vállalkozás, be van jegyezve a cégbíróságon, van könyvelő, de még nincs referencia.


Volt aki közölte, hogy ez nem olyan mint egy iroda, neki nem tetszik, és elment - pedig rá se tértünk, hogy mit kell csinálni.


2021. nov. 19. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Bizalmatlanok, hogy be lesznek-e jelentve, megkapják a fizetésüket, stb.


Gondolom sok korábbi negatív tapasztalat miatt.



Személyes vélemény: egy társasház irodában én se dolgoznék soha. Voltam olyan interjún ahol bementem az “irodába” 30+ ember egy társasházba, megköszöntem a lehetőséget és elköszöntem.

Tudom milyen egy vállalkozás kezdete és mire van pénz, szükség, ez csak egy személyi preferencia. Gondolom ott is hasonló volt.

2021. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván más elképzelése volt a munkavégzéssel kapcsolatban, például több kollégára számított, vagy modernebb irodaházra.


Amikor meglátta, hogy egy társasházi lakásban kell dolgoznia, ahol ő lenne meg egy másik ember (kérdező, gyanítom férfi vagy), akkor kihátrált.

2021. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

"Volt aki közölte, hogy ez nem olyan mint egy iroda, neki nem tetszik, és elment - pedig rá se tértünk, hogy mit kell csinálni."


Ebben mi a probléma?


Ha a környezet nem tetszik neki, akkor miért lenne releváns ellene, hogy mit kell csinálni?

2021. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Írd bele a hirdetésbe a munkakörülményeket és akkor akinek nem tetszik eleve nem fog jelentkezni.

Vagy tarts egy telefonos bemutatkozást a cégről akit amúgy behívnál, akit nem érdekel, annak már el se kell jönnie, és nem raboljátok egymás idejét.

2021. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha nincs személyes ügyfélfogadás, lehetne home office-ban végezni? Munka jellegétől és mennyiségétől függően nem biztos, hogy teljes munkaidőben kell valaki, lehet, hogy érdemesebb lenne egy céget keresni, akik szolgáltatásként végeznek ilyesmit.
2021. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Amikor meglátta, hogy egy társasházi lakásban kell dolgoznia, ahol ő lenne meg egy másik ember (kérdező, gyanítom férfi vagy), akkor kihátrált." - Miért jön le ebből automatikusan a szex? Egy 15 éves kamasznál még érthető, hogy eddig terjed a gondolkodása, de felnőttünk... munkából kifolyólag előfordul, hogy különböző neműek kettesben vannak, pl. a szomszéd nénihez férfi hozza az ételt, most akkor ők minden nap szexelnek? Néha a postással hármasban? Mert nekem nem ez jött le :)


Amúgy az miért baj, hogy társasházban van az iroda? - A szintemen van egy könyvelőiroda, két emelettel feljebb meg egy ügyvédi iroda... A lakás meg normális, nem szaladgál anyukám köténykében, miközben káposztás főz :)

2021. nov. 19. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Mindegy, hogy miképp magyarázod a bizonyítványodat, Ő elment. Lehet, hogy igazad van, de attól még ők nem akarnak nálad dolgozni.


Olyan, mintha azt írnám, hogy valaki azért nem akar veled járni, mert nem vagy elég jóképű, te meg azt magyaráznád, hogy a jóképűség nem is fontos a párkapcsolatban. Tök mindegy a te véleményed róla.

2021. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A közelmúltban több olyan esetről lehetett olvasni, hogy valaki csinált egy céget (hamis papírokkal v. hajléktalan nevére), felvett egy ügyintézőt aztán az illetőt megbízta, hogy a cég nevében intézzen el dolgokat (kössön szerződést, vegyen át előleget, ilyenek) és a "tulaj" lelépett a pénzzel, az ügyintézőt meg bevitték a rendőrök és magyarázkodhatott.
2021. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én is mentem állásinterjúra, ahol ki volt emelve, hogy "kellemes irodai munkakörnyezet".... erre a 300nm2-es raktár egyik sarkában volt egy poros asztal, rajta egy laptop meg egy nyomtató..
2021. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Keress közvetett ismerőst
2021. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!