Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Ez valós állás, valós cég?"...

"Ez valós állás, valós cég?" - Mit jelent ez a kérdés, hogy kell érteni? (Vállalkozást nyitottam, asszisztenst kerestem, és már a második jelentkező kérdezte meg.)

Figyelt kérdés

Informatikával foglalkozom (nincs személyes ügyfélfogadás), részben ezért is az "iroda" egy társasházi lakásban van, kell egy asszisztens, és a jelentkezőket ide hívtam interjúra, aztán jöttek ilyen fura kérdésekkel:

"Ez valós állás?" - Nem értem a kérdést, de nyilván kell egy alkalmazott, mert van mit csinálni, tehát ezen mi nem érthető?

"Ez valós cég?" - Új vállalkozás, be van jegyezve a cégbíróságon, van könyvelő, de még nincs referencia.


Volt aki közölte, hogy ez nem olyan mint egy iroda, neki nem tetszik, és elment - pedig rá se tértünk, hogy mit kell csinálni.


2021. nov. 19. 13:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanúgy nem tudjuk, hogy mi járt a nálad jelentkezők fejében, ahogyan te sem tudod, meg ő sem tudta rólad. Nyilván lát/hall az ember mindenfélét és gyanakodni kezd, ha számára bizalmatlan dolgokat lát.


Elég sok olyan álláshirdetésről hallani, ahol akár már a hirdetésről is lerí, hogy megdönthető csajokat keresnek, de sokszor csak ott a helyszínen derül ki. Lehet, hogy ők találkoztak már ilyennel, vagy csak hírből hallottak róla, de tartanak tőle.


Sok alkalmazottas komoly cégnél ugyanúgy előfordul, hogy a főnök nyomulni kezd a beosztottjára, de okkal feltételezik, hogy egy üres lakásban könnyebben megtörténik, ahol csak ketten dolgoztok. Pláne, ha valaki már volt hasonló helyzetben, akkor próbálja elkerülni a lehetőségét is.


A valós állás kérdés vonatkozhat ilyesmire épp úgy, mint akár arra is, hogy sokan MLM és ügynöki munkákat hirdetnek állásként.


Érdemes lehet akár telefonon, akár emailben bemutatnod a céget, mielőtt személyes találkozásra kerül a sor, így talán legalább részben kiküszöbölhetők az ilyen helyzetek. Bár még ha elmondod és akár képeken is bemutatod a helyet, akkor is lehet, hogy valakinek élőben teljesen máshogyan jön le.


Az se mindegy egy ilyen állásinterjú helyzetnél, hogyan viselkedsz, hogyan adod elő magad. Ha túl hivatalos vagy, ha túl közvetlen, laza, mindnek lehet más és más az olvasata eltérő tapasztalatokkal rendelkező emberek szemében. Nem hiszem, hogy vannak biztosan működő megoldások. Maga a keresés és az állásinterjú is arról szól, hogy felmérjék a felek, mennyire értik meg egymást és képesek együttműködni.

2021. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!