Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak diákokat és gyakorn...

Miért csak diákokat és gyakornokokat keresnek?

Figyelt kérdés

Három hónapja keresek állást, angol szakon végeztem olasz minorral. A minap is jelentkeztem egy viszonylag könnyűnek tűnő pozícióra, de elutasítottak, mondván, ők csak olyat keresnek, aki jelenleg is jogviszonyban áll az egyetemmel. Szinte az összes számomra elvállalható állás kiesik emiatt, például ilyeneket hirdetnek diákmunkában (amikre én ugye nem tudok már jelentkezni):


-fordító/tolmács

-adatrögzítés idegen nyelven

-szerkesztés/szociális média manager

-rendezvényszervezés, animátor, játékszoba/szabadulószoba koordinátor

-HR gyakornok (akár végzettség nélkül is)

-népszerű éttermekben pincér, kisegítő, illatszerboltos

-digital marketing/PR gyakornok

-ruhabolti manager


Minden más főállás (ami nem diákmunka vagy gyakornoki pozíció) pedig ilyenek):

-bádogos szerkesztő

-bolti eladó

-postás

-mérnök

-informatikus, vagy mindenfajta IT affinitást igénylő munkák (Deutsche Telekom, BT, összes SSC kb.) - network operator, helpdesk

-építész

-takarító

-kirendeltségi vezető, ilyen vezető, olyan irodavezető, de mindenhol csak vezető kimondottam, 5+ év tapasztalattal


Miért nincsenek kreatívabb, szórakoztató állások azoknak, akik már nem diákok? Az összes állás vagy sok tapasztalatot vagy valami nagyon komoly végzettséget igényel (pénzügy, mérnök, informatikus).



2021. nov. 26. 10:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Mert ahogy irtad, diakmunka weboldalan keresgelsz. Keresgelj mashol.
2021. nov. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk ne a diákmunkák között keress
2021. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

A drogériában miért nem lehet kenyeret venni?

A postán miért nincs mosópor?

Diákmunka oldalon meg nincs főállás felnőtt embereknek? Döbbenet...

2021. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Kár hogy fel sem fogtátok a kérdést. Bravó! De legalább hozzá szóltatok...
2021. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
Ha akarna állást, találna. Ha vidám, vicces, fiatalos melót keres diákoldalon, nyilván nem. Fel kell nőni. 2 nyelvvel be lehet ülni egy SSC-be és dolgozni.
2021. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Milyen terveid voltak azelőtt, és aközben hogy egy bölcsész képzést végeztél? Mit szeretnél dolgozni? Mi számít kreatívnak és értékesnek?


Nem késő még elvégezni valami értékes diplomát is.

2021. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Pl Professionon nekem is bead rengeteg diákmunkát pedig rendes állást keresek...
2021. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%
Trollkodik a kèrdező, nem kellene etetni.
2021. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
NEM diákmunkát keresek, indeed, jooble, jobline, profession: minden második állás diákmunka vagy gyakornoki pozíció. Ami meg nem, ahhoz én egyáltalán nem értek, SSC-be pedig nem szeretnék menni, inkább valami interaktívabb foglalkoztatás érdekelne, ami nem adminisztráció vagy telefonálgatás. Néhány helyen már voltam interjúzni, pl. cikkíró, fordítói koordinátor, televíziós műsorszerkesztő meg ilyenek, de mindenhol a tapasztalatom kevesellték, vagyis azt mondták, nem szakmába vágó. De ezzel mégis mit csináljak, a Covid alatt alig találtam még diákmunkát is a nyárra, a turizmus is befuccsolt, ahol lehetne a nyelvet használni. Kínomban kelentkeztem a Tescoba is, de ők sem írtak vissza.
2021. nov. 26. 14:30
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Mit csinálj? Végeztél A-t és B-re jelentkezel és ki vagy akadva, mert B tudást kérnek hozzá? Tanulj mást és akkor alkalmas leszel a munkára. Addig meg van, ami van!
2021. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!