Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshet havonta egy...

Mennyit kereshet havonta egy 444/Telex/stb.. újságíró és mennyi munkaórája van ezért?

Figyelt kérdés
Bejelentett viszony ez vagy EV és beszámláz?
2021. nov. 26. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Telexről nem tudok véleményt mondani, fogalmam sincs mennyi pénzből gazdálkodnak. Hivatalosan szűkös a keret, a valóságban arra tippelnék, hogy bőven a magyar medián fölött vannak ott az átlagbérek. (Mondjuk legalább nem az állam pénzén, mint a másik oldalon minden média.)

A 444 újságírói bőven a felső-középosztályhoz tartoznak. Uj Péter tulajdonosként kb. milliárdos, de az újságírók is valahogy mindig a budai kerületekből jelentkeznek be drága hobbikkal és Nyugat-Európai fogyasztási mintákkal, ha élőzni kell..

2021. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem unokanővérem aki járt az egyik újságíróval azt mondta, hogy volt olyan hónap, hogy 1 milliót karcolta a fizetés és ez 1,5 éve volt, de nem igazán akartam ezt elhinni, igazából még most se.
2021. nov. 26. 21:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nettó 5-600,000 forintokról hallottam, azokhoz az 1 millió elég közel van, pláne bruttóban...

Számomra nem tűnnek olyan felső-középosztálybeli arcoknak, szerintem egy átlag budapesti multis könyvelő vagy mérnök lekörözi őket fizetésben, szerintem talán abból jöhet ez a benyomás, hogy egy újságíró egyfajta művész, ezért sokkal "stílusosabban" és trendibben fogja elkölteni a rendelkezésére áll összeget, többnek fog érződni mint egy szürke kisegér Senior Indirect Tax Accountantnál.

2021. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én budapesti multinál végzek kreatív írást , így nevezik ott , kvázi "marketing" és 320 nettót keresek, ezért érdekel a téma
2021. nov. 26. 22:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a 444-hez például verseny alapon lehetne bekerülni.

Mondjuk ha éppen egyezik velük a világnézeted és van valami kapcsolatod lehet esélyed.

Hát azért a százezres nadrág vásárlásról szóló cikkek meg a budai luxusból történő blogolások nem éppen az átlag budapesti fizetésekről tanúskodnak..:D

2021. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Gazdag szülők életművész kölykei. És igen, haveri alapon lehet bekerülni.
2021. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

En oszinten szolva nem ertem, hogy a valaszolok tenyleg ennyire nem ismerik a helyzetet (akkor meg minek valaszolnak?) vagy direkt akarnak valotlansagot irni.


En eleg kozelrol latom a kettot, bar nem ujsagirokent dolgoztam naluk (illetve az elodjuknel is) tobb, mint ket evtizede, ugyhogy eleg jo ralatasom van.

A budapesti atlagbert (nem mediant) az atlag ujsagiro siman megkeresi, rovatvezeto akar 100-150k-val tobbet (itt lehet realis az 500k), de meg a foszerkesztoi fizetes sincs netto millio kozeleben.


Meg a rendszert fenntarto IT-sok sincsenek ennyire magasan megfizetve, mindket helyen a piacon mashol keresheto alatt vannak, egyfajta tarsadalmi munkanak tekintve.


Az, hogy az ujsagirok gazdagok lennenek (akar sajat fizetesbol, akar szulok reven) nem tudom miert terjeszti barki, inkabb amolyan kispenzu eletmuveszek, a nagy reszuk elegge bohem eletmodot folytat. Az, hogy stilusosan oltozkodnek, az teny, de ez alapjan barkinek megitelni a penzugyi szintjet meg nem-ujsagirok eseten is elegge amator hiba.

Az hogy budai keruletekbol jelentkeznek az mar ccsak azert is lehet, mert ott van az iroda, de pl a 444 korfolyosos szakadt gangos hazas irodaja alapjan jomodra kovetkeztetni k*rvara erdekes. :D


Uj Peter meg milliardosnak mondani… Jezusom. En nagyon nem birom (amugy 444-et sem kifejezetten) de konyorgom, legalabb igyekezzunk mar hihetot hazudni. Egyreszt a csavo mar csak a fenti kuldetestudatos munkakedve miatt kozel se keres ugy, masreszrol finoman szolva sem az az alkat, aki ennyi penzt valaha osszegyujtene es megtartana, szoval ha valaki hozzavagna ennyit, jo esellyel egy ev mulva ugyanitt tartana, mert betolna kb 444-be… az meg, hogy mikorra lesz a 444 legalabb onfenntarto… Hat, ezen a szakteruleten belul is szoktunk lamentalni.

2021. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lepontoztátok a 7-est, pedig igaza van. Újságíróként azért hagytam el a pályát, mert konkrétan lóphasz a fizetés. Kis lapoknál, kisebb híroldalaknál simán kiszúrják az ember szemét 150-160 nettókkal, ilyen 444 meg telex esetében szaros 250, jó esetben 300 ezer a fizu mezei újságíróként. 10 éve ezek a számok úgy néztek ki, hogy 90-110 volt kis helyeken, és 200 körül a nagyobbaknál.
2021. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig az igazság az az, hogy az újság top arcai nagyon jól keresnek, egy átlag firkász viszont tényleg nem keres 350-nél többet.
2021. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
6 voltam. Pont azért mondom, hogy a szülőknek nyilvánvalóan van pénzük, máshogy nem engedhetnék meg maguknak ezt a pályát. Sok éve hagytam ott, szintén a pocsék fizetés miatt, 4 éve 250 nettóval próbáltak visszacsábítani. Vicc összeg volt már akkor is.
2021. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!