Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy 'lelkiismeretes'...

Milyen egy 'lelkiismeretes' gyakornok?

Figyelt kérdés
2021. nov. 27. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lelkes
2021. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Aki olyan munkát ad ki a kezéből amit a legjobb tudása szerint készített el.
2021. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
A heti 20 órás bejelentése ellenére napi 10-12 órát dolgozik még szombaton is és szó nélkül csicskázik másoknak, remélve, hogy kaphat valami kiemelkedően fizetett (270 bruttó+cafeteria, ha jó napja van a HR-nek) lélekölő irodai biorobot melót. De inkább ez, mint a termelésben a 12 órás folyamatos műszak.
2021. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelje a terület ahol gyakornokoskodik és legyen hajlandó önállósodni, érdeklődjön.


Ennyi nekem már elég szokott lenni.

2021. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajnos oda degradálódott a dolog, amit #4 ír.

Egyébként én úgy szoktam megfogalmazni, hogy vegye komolyan a gyakornokságot. Nem úgy kell hozzáállni, mint az egyetemhez. Tehát be kell járni mindig, nem lehet egy egy napot ellógni, ha nincs kedve az embernek bemenni, vagy éppen kamu kifogásokkal kimenteni magát. Valamint a feladatotokat 100%ban helyesen kell elvégezni. Nem lehet úgy hozzáállni, mint egy zh-hoz pl. hogy valahány százalék teljesítése a cél, az már elég. Emellett persze fontos, hogy tényleg legyen érdeklődő, tudjon önállóan feladatokat elvégezni, dolgokat elintézni (természetesen kellő betanítással), érdekelje a szakma, merjen kérdezni, valóban akarjon fejlődni stb.

2021. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4# vagyok és egyébként nem panaszkodok, mert nálunk a gyakornokok nagyjából fele itt marad nálunk főállásban, addigra pedig már használható, kész kollegákat kapunk.


Viszont tényleg van az a réteg amit leírtàl, de ezt az interjún azért elég jól lehet szűrni szerencsére.


Annyit hozzàteszek, hogy nálunk tényleg kapnak valós feladatokat, felelősséget a gyakornokaink, nyilván senior kontroll mellett, de azért sokszor azt tapasztalom más cégeknél, hogy a diákokban tényleg csak az olcsó, nyelveket beszélő munkaerőt látják, az pedig tényleg nagyon demotiváló lehet.

2021. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!