Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esély rá, hogy ez...

Mennyi az esély rá, hogy ez miatt emeljék a fizetésem?

Figyelt kérdés

Keveseltem a jelenlegi munkahelyen a bérem, így beadtam pár helyre az önéletrajzom, és kaptam is ajánlatot, ami 12%-al lenne több mint a jelenlegi fizum.

Szeretek itt dolgozni, jó a csapat, de mégis a legfontosabb az anyagi rész.

Ha holnap bemegyek a főnökömhöz és elmondom neki ezt, hogy fog rá reagálni?



2021. nov. 29. 09:54
 1/9 ascelpius ***** válasza:
89%
Nem tudom nálatok, hogy szokott lenni, de most van évvége ilyenkor szoktak fizut emelni a normális helyeken. Nem lenne célszerűbb előbb azt megvárni?
2021. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

12%-ért nekem nem érné meg váltani.

Ha a jelenlegi helyeden kapsz 5% emelést, akkor máris 7% alatti a váltás haszna. Akkor meg már inkább a bejáratott hely.


Minimum 20%-os emelésnél szoktam dobbantani.

2021. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

12% az túró. Amiatt nem érdemes váltani, pláne ha szereted a jelenlegi helyet. Az új hely mindig macera és kicsit bizonytalanság. Ha már váltasz, akkor érje is meg.

Én pl. a régi helyemen már egy éve nem éreztem jól magam. Mégsem dobbantottam rögtön. Akkor váltottam, mikor sikerült olyan helyet találni, ahol 35%-kal többet kapok ügyelet nélkül, mint az előző helyen ügyelettel. És legalább a telefon se csörög az éjszaka közepén.

2021. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Az év végi emeléssel együtt van 12% eltérés.

2021. nov. 29. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy, hogy a 12%-kal több fizu konkrétan mennyi. 10.000 forint, 50.000 forint?
2021. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély, de csak akkor lenne érdemes ezt bejátszani, ha SOKKAL magasabb ajánlatot kaptál (minimum +50%). A 10-12% olyan, hogy lehet alapból is megadnák, ha amúgy normális/jó munkaerővagy, ráadásul az év végi/eleji emelések ideje jön nemsokára (+ jövő évben amúgy is 21%-ot nőnek a legkisebb keresetek).

Én most úgy vagyok, hogy ha jövőre nem kapok legalább 30+% emelést (99% hogy nem fogok), akkor felmondok függetlenül attól van e új hely.

2021. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Szeretek itt dolgozni, jó a csapat, de mégis a legfontosabb az anyagi rész."


Nem, a legfontosabb az egészség!

Hiába lesz több pénzed, ha a másik munkahelyen kollégális ellentétek, stressz, stb. van. Egy gyomorfekély, egy rákbetegség nem ér 12%-ot.

Az sem mindegy, messzebb vagy közelebb lenne.

Mindenesetre 12 %-ért nem váltanék, még akkor sem, ha most 500 ezret keresnék.

2021. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez teljesen a főnöködön múlik hogyan reagál rá.

Egyik munkahelyen egyből kidobattak a biztonságiakkal.

Másikon pedig még +5% -ot is rádobtak ahhoz képest amit kértem.


Kettő véglet között bármi lehet a reakciójuk.

2021. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

"Egyik munkahelyen egyből kidobattak a biztonságiakkal."

Na, ott azért elég csúnyán elvesztenének egy munkaügyi pert! Azért nem lehet kirúgni valakit, mert fizetésemelést kér. Legfeljebb nem adják meg.

Ilyen esetben és tutira felnyomnám őket, mert a felmondást indokolni kell, márpedig ha a munkáddal nincs gond, az nem indok, hogy fizetésemelést mertél kérni.

2021. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!