Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt ha beteget...

Próbaidő alatt ha beteget jelent az alkalmazott, ki lehet rúgni, vagy kötelező felvenni betegállományba?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kezdett az alkalmazott, erre így 3 nap után most felhív, hogy ő holnap nem tud jönni, de nem rúghatom ki, mert betegállományra jeleetkezik... mivan?!

Este 7-kor nem hívhatom fel a könyvelőmet, de hogy nem marad az tuti, épp elég baj, hogy elintéztem a bejelentését, lemondtam a többi jelentkezőt, és most újra fel kell adnom a hirdetést!


2021. nov. 29. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

Csak a karma vissza ne üssön, kérdező.

Olyan a munka, hogy otthonról, fekve, akárhogyan is, de nem tudja elvégezni?

2021. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

"hogy felvegyem 2 hét betegszabira,"


Nem vagy képben: A betegszabadság a munkaviszonnyal időarányosan jár. November végi kezdéssel igencsak nem lesz 2 hét belőle.


"csak napi bejelentéssel van nála az alkalmazott"

Akkor nem beszélne a kérdező betegszabadságról.

2021. dec. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Dzsoki ***** válasza:
81%
Nem értem a kérdést.A próbaidő,azt jelenti,hogy bármelyik fél,indoklás nélkül eláll a munka adásától vagy végzésétől.
2021. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13

Igen, mint kiderült, így van. Csak az alkalmazott este 7-kor próbálta nekem beadni, hogy kénytelen vagyok betegszabadságra felvenni, és betegszabadság alatt nem rúghatom ki.


Kisváros, körbekérdeztem, és ez a kiscsaj sok helyen bepróbálkozott ezzel - dolgozni eleve nem akar, így pár nap munka után beteget jelent, vagy "munkahelyi baleset" éri (másnak beadta, hogy a munkahelyi lépcsőn kibicsaklott a lába), aztán otthon ül, miközben a cég fizet neki, majd kirúgják, és megy máshoz... elég undorító húzás!

2021. dec. 4. 19:01
 15/20 Dzsoki ***** válasza:
Olvasom,továbbra sem értem.Akármikor,akár munka közben is,ha 8 órás munka esetén, legalább 4 órát ledolgozott,bármelyik fél,indoklás nélkül,megszünteti a munkaviszonyt.Lehet,betegállományt fizetnie a munkaadónak,ha egyébként,vélhetően,hosszabb távra tervezik az együttműködést.
2021. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Igen, mint kiderült, így van. Csak az alkalmazott este 7-kor próbálta nekem beadni, hogy kénytelen vagyok betegszabadságra felvenni, és betegszabadság alatt nem rúghatom ki."


Akkor már érthető a hozzáállásod. Nyilván az ilyen munkaerőt én is meneszteném. Ha nála ez a módi, akkor valószínűleg nem megy perre Veled.

Próbaidő alatt bármikor, bármelyik fél felmondhatja a munkaviszonyt. Ha a felmondást még a próbaidő alatt közli a felmondó fél a másikkal, akkor az azonnalinak minősül, tehát a következő pillanatban a munkavégzési kötelezettség megszűnik, és még aznap a munkaviszony is.


"Akármikor,akár munka közben is,ha 8 órás munka esetén, legalább 4 órát ledolgozott,bármelyik fél,indoklás nélkül,megszünteti a munkaviszonyt."


Semmiféle 4 órás korlátozás nincs. A nap bármely időpontjában közölheted a felmondást. Etikusabb viszont az, ha nem tartasz igényt a munkájára, akkor nem reggel kezdés előtt közlöd, hanem már előtte való nap - mondjuk - a munkája végeztével.

2021. dec. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Erről azért ne feledkezz meg:


"Egyébként próbaidő csak akkor van, ha azt a munkaszerződés is tartalmazza. Ha nem tartalmazza, akkor nincs próbaidő. Remélem ezzel (is) tisztában vagy."

2021. dec. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
"Egyébként próbaidő csak akkor van, ha azt a munkaszerződés is tartalmazza." Igen, a könyvelő intézi a jogi dolgokat, 3 hónap a próbaidő (tehát nem egyszerűsített foglalkoztatás van).
2021. dec. 5. 17:18
 19/20 Dzsoki ***** válasza:
Majdnem stimmel.Amennyiben,8 órás munkáról beszélünk,akkor,nem engeded,hogy felvegye a munkát és ennyi volt.Amikor elkezdte,akkor a ledolgozott,4 óra után lehet,akár indoklás nélkül,felmondani.
2021. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19-es válaszoló!


Nem tudom, hogy ezt a "4 óra" dolgot honnan veszitek. Semmi ilyesmi nincs az MT-ben.

2021. dec. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!