Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik itt (vagy máshol a...

Akik itt (vagy máshol a neten) adnak elő fikciókat, hogy magukat igazolják vagy mások irigyek legyenek, nem gondolnak arra, hogy közben fiatalokat befolyásolnak?

Figyelt kérdés

Nem is arra gondolok elsősorban, hogy előadja, hogy mennyit keres ilyen meg olyan munkával.

Mert ezt még úgy-ahogy ki lehet szűrni, hogy igaz-e.



Hanem olyan állításokat tesznek, ami totál nem igaz, csak így akarják előadni magukat.


Nem azzal van a baj, hogy valaki ettől irigy lesz, az legyen az ő baja.

Hanem azzal, hogy egyetem előtt álló vagy egyetemre járó vagy frissen végzett fiatalok olvassák, akiket nagyon csúnyán félre vihet.


Hogy mi mennyire éri meg, mi hogyan működik, miből mi lesz, mit hogy lehet elérni vagy mi a tévút, mit kell elkerülni, nem kellene csinálni.

Vagy egy amikor fellengzős szavakat dobálva adja elő, hogy ő X végzettséggel, X évesen, pl. egy multinál mit megtehet, mert ez neki így működik.


Mások, akik még fiatalok pedig rossz döntéseket hozhatnak vagy amikor sok ilyet elolvasnak tévesen ítélhetnek meg dolgokat.



Ez sem zavarja őket, hogy hatással vannak mások életére, akiknek tényleg ártanak vele?

Az, hogy irigységet akarnak generálni, magukat igazolni, az hagyján, mert azok csak érzések meg lehetne mindenkiben önkontroll, hogy ne okozzon belül ilyet.


De hogy ártanak az is mindegy nekik? Hogy amiket leírnak azzal tényleg valamit tudnak okozni, tenni a másik ember életében?


Tudom, hogy nagyon kifakadtam, de szerintem jogos és főleg hogy nem kevés ilyen van. (Vagy kevés ember sok hozzászólása.)



2021. nov. 30. 09:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja kimaradt:

A másik oldalról ugyanez pepitában, aki mindent leszól, leminősít, hogy x végzettség semmire sem jó vagy csak diplomás garantált bérminimumra, stb...

Vagy úgy előadva hogy ő így járt vagy ő nem, de sokan igen.


Meg nem is csak a fizetésben hazudik, hanem, hogy hol mire lehet használni, mire jó, mennyit tudást jelent, karrierlehetőséget, stb, stb, stb...



Tényleg a fizetés talán a legkevésbé irritáló ezekben, mert azt jobban lehet kontrollálni.

2021. nov. 30. 09:34
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Linkelj ilyen hazugsagokat legyszi.
2021. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Akiknél ennyire nagy már a baj fejbe, nem hiszem hogy túl sok mindennel foglalkoznak.
2021. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Konkrét példákat írhatnál, mert ennek így se füle se farka, értelmetlen hözöngés, emellett nem is látok ilyeneket, szóval nekem hihetetlen.
2021. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Linkelj pár példát kérdező.
2021. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nem feltétlen fikció, de pl. volt itt az oldalon egy pali, aki minden fizetéses kérdés alatt hirdette az igét, hogy ő gyári munkásként nettó 450 ezret keres. Mindezt olyan kontextusban, mintha ez a leghétköznapibb dolog lenne az országban. Ebbe persze sokan kételkedtek, de ő csak kötötte az ebet a karóhoz hogy nem kamuzik. Aztán valahogy kiderült, hogy ő egyébként állítólag gyártástechnológus, ami amúgy egy diplomás pozíció, úgy keres annyit. De utána még további kérdések alatt is bullshitelt, hogy ő 450 ezer nettót keres "gyári munkásként".
2021. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Aki nem nez utana a dolgoknak es egy gyakoris kommentre alapozza az eletet az valahol megerdemli barmi lesz is a sorsa
2021. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Pedig igaz amit a kérdező írt rengeteg ilyen kérdés van.


Miért kell kétségbe vonni?



Utolsó :

Kezdő sőt még tanuló fiatal azért befolyásolható.

És nem egy két baromság van a neten hanem rohadt sok.

Nem kellene ártani még akkor sem ha máshol vannak hasznos infók is.



Egyébként ezen az oldalon miért mindig a kérdezőt vonják kétségbe? Amikor olyat kérdez amit mindenki tud akkor is azt próbálják bizonyítani hogy nem úgy van.


Más kérdésnél gondolom meg éppen azt vonjátok kétségbe még akkor is ha magatoknak is ellent mondtok.

2021. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

#8 senki nem vonta kétségbe, amit írt.

Megkértük, hogy linkeljen példát, hogy tudjuk mire gondol pontosan, mert én pl. nem tapasztalok itt ilyet.

2021. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Hát én 99%-ban olyat válaszolok, ami igaz vagy annak gondolom.

Viszont némelyik (kb. az oldal fele) kérdésről, válaszról lerí, hogy kamu.


Szóval FENNTARTÁSSAL KEZELJÉTEK azt, amit itt olvastok!

2021. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!