Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már az is baj a munkáltatóknak...

Már az is baj a munkáltatóknak, ha tanulnok munka mellett?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta állást keresek, közben egyetemre járok (közgazdász szak). Van egy diplomám már (jogi), ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, munka mellett csinálnám, de újabban amiatt utasítgatnak el sorra, mert hogy úgysem tudnám a kettőt egyszerre meg ide teljes ember kell stb. (hiába mondom mindig el, hogy nem kell munkaidőben egyetemen lennem, mert olyan az órarend).

Ez csak szerintem nonszensz? Ha megvan a szükséges végzettség, lelkesedés az adott munkakör iránt és van korábbi munkatapasztalatom is, akkor komolyan emiatt akadnak fenn?

Én még azt hittem, hogy ez egy előny lesz, hogy pluszban tanulok is, meg hogy több minden érdekel, de úgy tűnik inkább hátrány.

Tüntessem el az önéletrajzomból?

Gondoltam, hogy elkezdek inkább közgázos gyakornoki munkákat nézni, de sehonnan sem jött válasz, meg persze akkor gyakorlatilag kidbnám az 5 év jogi egyetemet a kukába.

Tudtam én, hogy baromi nehéz munkát találni ezzel, de hogy ennyire, azt nem gondoltam volna.


2021. dec. 1. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nekem pont ellenkező a tapasztalatom. Eddig mindenhol plusz volt, hogy jogászként közgazdász bsc-n tanulok és elég gyakran keresnek emiatt állásokkal. Igaz, hogy főleg közgáz alapú munkák, ahol a jog a plusz. Rendszerint beszerzés.
2021. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát engem sosem kerestek még állással, mindenhova én jelentkezek, de ha nem az egyetemmel van bajuk, akkor vagy a tudásommal, diplomaátlagommal, eddigi munkahelyeimmel van gond.

Megérte a diákhitel nagyon :D

2021. dec. 1. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Hát minek mondod meg? Nem, nem szeretik. Akkor hiányozni fogsz az órák meg a vizsgák miatt, és ha egyébként meg nem kell a munkakörhöz, ha elvégzed lelépsz. Nem kell az orrukra kötni, vizsgáknál meg vegyél ki szabit.
2021. dec. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a munkáltató nem szereti, ha valakit nem csak az adott munkakör érdekel. Mert akkor félő, hogy előbb-utóbb lelép. Már az is baj, ha nem csak a munkád érdekel. Ilyen világot élünk.
2021. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!