Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik proliból lettek értelmiségiek (karrier szempontjából)?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy pl. targoncás vagy kukás, gyárimunkás (stb.) is voltál, majd diplomát szereztél és el is tudtál vele helyezkedni….

Van itt ilyen?


Ha igen, miből mivé lettél konkrétan?



2021. dec. 3. 15:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
70%

Én logisztikai adminisztrátor voltam.Mellette levelezőn csináltam a diplomát.


Ezt is "prolis" munkához sorolom, mert műszakban kellett dolgozni.Gyakran ki kellett menni hóban, esőben,40 fokban is.


Az igazi fehér galléros munka onnan indul,hogy rugalmas/kötetlen a munkaidőd.

2021. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
60%
És te taplóból mikor leszel ember ? Undorító szokás bárkit is leprolizni, főleg ismeretlenül. A diploma megléte még nem garantálja azt, hogy értelmes is.
2021. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Prolibol :))

Sose gondoltam magam annak, de pincerbol lettem tesztmernok (IT)

2021. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
25%

Én farhát pusztitóból lettem értelmiségi mióta minden nap megnézem az M1 híradót.


Bözsike voltam 78 éves

2021. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
88%
Én pincérből/csaposból lettem minőségbiztosítási mérnök szerűség.
2021. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

#2.


Ez a kifejezés, hogy proli egyáltalán nem pejoratív, csak ha Te annak gondolod…

Ez olyan mint a cigány vagy a néger.

Csak ez nem etnikumra vonatkozik, hanem társadalmi státuszra, ami viszont ugyanannyira létezik, akár tetszik, akár nem…

Ha gyári munkás vagy, akkor bizony proli vagy, még ha a fejed tetejére állsz akkor is.


Az értelmiség meg nem egyenlő az értelmességgel, definíciója szerint az értelmiség egy társadalmi réteg. Az értelmiségi általános értelemben szellemi pályán dolgozó embert jelent…

Szerintem mindenki tudja, hogy egy proli is lehet művelt, akár egy gyári munkás is, meg egy orvos is lehet műveletlen, bunkó… Előbbi azonban nem lehet értelmiségi, utóbbi pedig abszolút annak számít.

2021. dec. 3. 16:25
 7/42 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem ez is egy olyan általános probléma, mint minden más címkézés és kategóriába sorolás.


Attól,hogy valakinek a szülei földet műveltek (a te szavaival élve parasztok), s a fiúk/lányuk mondjuk már tanár,orvos vagy mérnök lett, az nem jelenti azt, hogy különb ember, hogy többet érne mint a szülei. Max. A munkaerőpiacon, s az adott szakterületen. Ettől még nem lesz jobb vagy rosszabb.


Nem szabad lenézni se az utcaseprőt, se a takarítónőt, se a gyári melóst. Milyen jogon? Az megint más kérdés, ha valaki szerez egy szakmát (pl: szakács, kőműves, varrónő) s rájön, hogy szeretne feljebb jutni, vannak céljai, változtatni szeretne, mert mondjuk nem akar "éhbérért napi 10-12 órát krumplit pucolni"


Gondolj arra, ha nem lenne gyári melós nem lenne hűtőrács az autódban, ha nem lenne pék, aki éjjel bedagasztja és hajnalra kisüti a kenyeret/kiflit/zsemlét , nem lenne miből tízórait csomagolni magadnak vagy a gyerekeidnek.


Nagyon sok Homo sapiens (értelmes ember) van a fizikai munkát végzők között, akik tudnak logikusan gondolkodni és nem csak az időjárásról lehet beszélgetni velük. De sajnos a fehérgallérosok között is vannak olyanok, akiknek az értelmi - és érzelmi intelligenciája kevesebb, mint az ősemberé.

2021. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem semmi lenéző nem volt abban, ahogy a kérdező fogalmazott. A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, mert én nem vagyok/voltam senki, a pályám elején tartok.
2021. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha diplomás nem is lettem, de anno biztonsági őr voltam. Sajnos olyan nevelést kaptam, ahol a tanulásra nem nagyon bíztattak, én már 18 évesen dolgozhattam, bár tény, hogy fiatalon a tanulás nem is igen foglalkoztatott. Aztán ráeszméltem, hogy az érettségi kell, ha nem akarok örökké éhbérért melózni. Ez be is jött, ezen felbuzdulva további tanulásba fektettem a pénzemet, gyorsan kitanultam még 2 szakmát (1+1 év), valamikor jól fog jönni. Tény, hogy a tanulás nem csak akarat, hanem pénz kérdése is, bárki mondjon bármit.
2021. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

“ Attól,hogy valakinek a szülei földet műveltek (a te szavaival élve parasztok), s a fiúk/lányuk mondjuk már tanár,orvos vagy mérnök lett, az nem jelenti azt, hogy különb ember, hogy többet érne mint a szülei. “


Ez így van, de szerintem nem igazán lesz parasztoknak orvos vagy mérnök a gyerekük…

Biztos van erre is precedens, de ritka.

Leginkább értelmiségieknek lesznek értelmiségi gyerekei… Azt hiszem ezt statisztika is alátámasztja, de most nem keresgélem.


Mint ember természetesen nem ér többet egy orvos mint egy paraszt, vagy ha igen, nem önmagában amiatt mert orvos… De azt hiszem az vitathatatlan, hogy több értéket teremt.

Az hogy egy oxyológus szakorvos napi 4 ember életét menti meg, szerintem nem fogható semmihez.

Ha ráment a fejedre egy autó, Ő megpróbál segíteni és amennyi tanulást és energiát fektetett abba hogy ezt meg tudja tenni, az hihetetlen… Szinte biztos hogyha másba fekteti, akkor anyagilag lehetne sikeresebb.


Ettől függetlenül az senkin sem számon kérhető, hogyha kevésbé nemes hivatást választ.


“ Nem szabad lenézni se az utcaseprőt, se a takarítónőt, se a gyári melóst. Milyen jogon? “


Én nem is nézem le Őket és sehol sem utaltam arra, hogy lenézném Őket…

Viszont ha elmész utcaseprőnek vagy kukásnak, akkor érzékelni fogod hogy bizony lenéznek a körülötted lévők és ennek hangot is adnak.

Lehet hogy amit egy ilyen munkás érzékel, az nem arányos azzal, hogy mennyien nézik le ténylegesen, egyfajta koncentrátum amit kap a képébe nap mint nap, de azt kár tagadni hogy bizony lenézik…


És akik lenézik Őket, azok bizony tudnak mondani 2-3-4 indokot is általában erre, ami vagy legit vagy nem.


“Gondolj arra, ha nem lenne gyári melós nem lenne hűtőrács az autódban”



Sajnos ez sem igaz…

Amit a nyugati társadalmak meg termelnek gyárakban, az a 10 százalékát sem teszi ki annak amit Bangladesben, Tajvanon vagy egyéb olyan helyeken termelnek, ahol a munkamorál és jog teljesen más…

Illetve amit Magyarországon meg termelnek a gyárakban, azt sem itthon adják el, első körben, hanem Németországban…

Aztán a 27 százalék ÁFÁval terhelt kész terméket megveheted majd itthon, abból a fizetésből, ami nem éri el az ottani felét sem.


Valamint sok munkakör, például a takarítás már kiváltható lenne robotokkal és valahol már ki is váltották…

Itt közép-kelet-Európában jelenleg úgy áll a dolog, hogy nem a termelésed a fontos, hanem a fogyasztásod.


Tehát kell valami, akár csak jelképes munka is (persze ettől még megszakadhatsz benne, a termelés szempontjából mondom hogy jelképes), hogy legyen tőkéd költekezni…

Tehát itt elsősorban mint fogyasztó és csak másodsorban mint termelő van rád szükség, amennyiben Te is proli vagy.

2021. dec. 3. 17:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!