Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshetnék a psziholó...

Mennyit kereshetnék a pszihológusi pályán, és azon belül melyik "fajtával" próbálkozzak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 19:43
 1/3 anonim válasza:

Az attól függ, mert ha lesz annyi kezdő tőkéd, hogy kialakíts egy magánrendelőt, jó szakember elszel, olyan akit sok ember ismer, akkor nagyon jól meg lehet élni belőle, de elindulni nagyon nehéz sok kell hozzá. Pl. egy kezelés egy embernek 6-12 ezer forint között van, és egy kezelés édes kevés. Tehát számolgasd ki magadnak, hogy ha egy hónapba egy ember min, négyszer jár kezelésre, ott hagyj 7 ezer forintot, vagy nyolcat mennyi jön ki belőle, és hány beteged kell legyen ahhoz, hogy jól meg tudj élni belőle. Ráadásul ne számíts arra, hogy az első fél évbe dúskálni fogsz a páciensekben, először meg kell ismerjenek az emberek. + adót kell fizess, bért egy magánrendelőre, meg még sok apró költséget. Ha nm magányosítasz, akkor kb. egy közalkalmazott fizetését kapod meg.

Hogy milyen fajtával próbálkozz, erre az a válaszom, amivel foglalkozni szeretnél. Ez egy olyan munka, hogy ha nem szeretted, az kihat a pácienseid kezesélésre is, vagyis egyenlő azzal, hogy nem tudsz jó pszichológus lenni, akkor már pedig eláshatod magad.

2010. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2010. szept. 8. 20:17
 3/3 anonim válasza:

Előző vagyok: van egy nagyon jó könyv, a címe Bevezetés a pszichológiába, Keményné Dr. Pálffy Katalin írta. Ott rögtön az elején csoportosítva vannak a a különböző pszichológiai ágazattok, és mindegyik mellé oda van írva, mivel foglalkozik. Szerintem azt tanuld, amelyik ezek közül a legjobban megfog, és a legjobban érdekel.

Amúgy, ha gondolod megdobhatsz egy privát üzenettel, én is pszichológus szeretnék lenni. :)

2010. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!