Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Szoftvertesztelő munka...

A Szoftvertesztelő munka mennyire piacképes és mennyire jövedelmező?

Figyelt kérdés
Egyre inkább foglalkoztat a gondolat, hogy átképeztessem magam valamilyen informatikai jellegű szakmára (nyilván főként anyagi szempontok miatt). Ahogy utánaolvastam, a szoftvertesztelői munka egész szimpatikus. Mire lehet számítani a tanulmányok elvégzése után?

2021. dec. 5. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha jól végzed a tanulmányaidat és lelkes vagy akkor hamar kapsz munkát. Ha lelekesedés nélkül csinálod munkát is nehezen fogsz találni. Jó szakemberek kellenek, kóklerből tengeteg van.
2021. dec. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy előttem írja a válaszoló.


Ha szereted, érted, jól megtanulod, és fejleszted magad, akkor garantáltan lesz munkád és kiemelkedő fizetésed.

2021. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Tesztelo vagyok, 6 ev tapasztalattal budapesten, ci/cd, jenkins, aws, python stb stb tudassal, fel tudok huzni komplett teszt frameworkot automatizalva minent is a release pipelineba, most netto 850et keresek mindennel egyutt. Vannak programozo ismeroseim akik hasonlo vagy tobb tapasztalattal kevesebet keresnek, persze van olyan is aki 3x annyit mint en...
2021. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Abszolút piacképes. Tesztelő mindig kell, és ha hajlandó vagy új dolgokat tanulni, szintet is fogsz lépni. Egy egyszerű, manuális tesztelő 200-250 ezret megkereshet kezdőként, és a fizetés nem nő olyan rosszul. Na, nem mondom, hogy 3 év múlva garantáltan meglesz a fél millió nettó, de ha jól helyezkedsz, és képzed magad, akkor pár éven belül meglehet.
2021. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudtok esetleg javasolni nekem képzést, vagy képzőintézményt, ami jó kiindulási alap lenne a szakma elsajátításához?
2021. dec. 6. 09:09
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Istqb foundation
2021. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kezdőfizetés erősen változó. Van ahol 200 nettó, van ahol 300 felett. Érdemes képben lenni az aktuális trendekkel a szoftverfejlesztésben, pl agilis módszertanok. Az ISTQB foundation level a belépőszint, azt oda-vissza vágnod kell - és az angolt is. Sok sikert
2021. dec. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 FNR válasza:
100%

Szia !


Manuális tesztelő vagyok kb egy éve. Előtte nem IT területen voltam.

Másfél-2 évig kerestem munkát több-kevesebb lelkesedéssel, tehát volt, hogy 1-2 hónapig nem küldtem sehová önéletrajzot. Végül egy kkv-nál helyezkedtem el.


Ehhez tényleg nem sok kell, nekem volt ECDL, Istqb CTFL vizsga, 40 órás tanfolyam, ami kb csak az ISTQB-ra készített fel, bölcsész diploma. Autodidakta módon tanultam alap automatizációt (selenium), de az most nem kell.


Alapvetően a legfontosabb a szövegértés és a logikus gondolkodásmód, persze az se baj, ha kreatív is vagy, hogy tudjál olyan esetekre gondolni, amire a fejlesztő, vagy a BA nem gondolt. Meg tudni kell ülni is :-)



Az interjún nem kellett feladatokat elvégezni itt. Elég volt, hogy szimpatikusnak találtak és érdeklődtem többször, hogy mi a helyzet, mert szívesen mennék oda. Ja, meg még néhány alap Istqb-s kérdésekre kellett válaszolni, meg olyan kérdés is volt, hogy hogyan tesztelnél valamit.



Más helyen voltak logikai feladatok is, de inkább fejtörő jellegűként jellemezném, ahol az is fontos, hogy észrevegyél egy apró részletetet a szövegben. (ami miatt nyilván más a végeredmény)


Fizetés

Egy kölcsönzős cégnél 250-t mondtak. (és nyilván itt van hasznuk ezen ...) Oda nem mentem/vettek fel.

Ahol most vagyok 220 eFt-al vettek fel - Ennyit kértem.

De szerintem ennél 15-20 % - al lehet többet kérni - főleg a mai árakon.


Nem kell angol felsőfok, még erős középfok sem, akkor nyilván, ha magyar nyelvű szoftvert fejleszt a cég.


Én is itt nézegettem anno a kérdéseket/válaszokat. :-)

2022. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fnr, nezz szet majd 1-2 ev manualis tesztelo tapasztalattal a piacon. Netto 350 siman beleferhet majd.


Meg 1 tipp, ha tudsz menj el epamhoz. Ott rohadt sokat lehet tanulni. Nagyon megeri

2022. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!