Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiában angollal ?

Hollandiában angollal ?

Figyelt kérdés
Januárban megyek ki dolgozni Hollandiába. A munkához Angol nyelvtudást kérnek ami van is. Ahogy olvasgattam neten azért sok munka elvégezhető angol nyelvtudással. Ha hosszútávon bejön akkor nyilván lehetne szó arról, hogy Holland nyelvet megtanulni. De addig is mennyire nagy hátrány , hogy nem beszéllek hollandul ?

2021. dec. 13. 11:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Hát a munkaszerzodesedet nem ártana pontosan megerteni. Amúgy 10 éve élek itt, még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne beszélt volna angolul.

Nagyra értékelik, ha beszélek az anyanyelvuket, az se zavarja őket, ha nem helyesen, de sokkal messzebbre jutsz, sokkal segitokeszebbek és nyitottak, ha beszélsz valamilyen szinten hollandul.

2021. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy ha értesz valamilyen szinten németül, egyre többet meg fogsz érteni a hollandból is.
2021. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindenki beszél angolul.
2021. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem vagyok rá büszke, hogy egy év kintlét után is csak pár nagyon alap dolgot értek hollandul, de a mindennapi életben nem hátráltat ez a tény.
2021. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Na, én meg tudok hollandul és angolul is, de valahogy nem találok olyan munkát, amit szívesen végeznék, mert külföldieknek (tapasztalat nélkül) csak a holland minimálbéres állások maradnak.
2021. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Biztos? IT állásokba csak felvesznek már külföldieket is
2021. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem IT végzettsége van az 5.-nek, hanem valami egyszerű
2021. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%

"De addig is mennyire nagy hátrány , hogy nem beszéllek hollandul ?"


Csak annyira, mintha Magyarországon nem beszélnél magyarul.

Azt érted majd csak meg amit hagynak, hogy megérts...

2021. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

8!


Hollandiában Magyarország. Egyrészt ahogy már írtam, a 10 év alatt egyetlen olyan hollanddal se találkoztam, aki nem beszélt volna angolul - és nem nagyvárosban élek- másrészt meg nem magyar mentalitással élnek

2021. dec. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Egyetértek a 8-assal. Holland tudás nélkül találtam munkát, vettem ki lakást, regisztráltam magam a városházán és mentem kb háromszor háziorvoshoz méhnyakrák szűrés meg aranyér miatt és vittem állatorvoshoz a cicámat. Egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy nem értettük meg egymást a főnökömmel, a lakás tulajával, a hivatali alkalmazottal, az orvossal vagy az állatorvossal.

Sajnos gyanítom, hogy ez Magyarországon másképp lenne.

2021. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!