Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali felmondás adtam be a...

Azonnali felmondás adtam be a munkahelyre,de nem írták alá, Ha nem írják alá akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2021. dec. 21. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt az indokod? Megfelelt a törvényi előírásoknak?
2021. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
2021. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alapján nem vagyok benne biztos, hogy tisztába vagy vele hogy milyen feltételek mellett lehet beadni azonnali hatályú felmondást.
2021. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbaidőn vagy?

2. Mivel indokoltad az azonnali felmondást? Mert azt köteles vagy indokolni és az, hogy a Julcsi vagy a főnök csúnyán nézett rád az nem elég. Ha rendszeresen nem jön időben a béred, veszélyeztetnek az már jogos lehet.

Szóval ennyiből nem lehet megmondani. Rendes felmondással elmehetsz, van 30 nap felmondási időd vagy ami ki van kötve a szerződésedben, indokolni nem kell. Ha nem óhajtják átvenni, akkor tértivevényes levéllel feladhatod. Ha átveszik onnan indul a a felmondási idő.

2021. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3: én is ezt sejtem... azért kérdeztem vissza (1-2-es válasz)
2021. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Azonnali felmondás próbaidő letelte után csak nyomós indokkal tehető. De ahol már a nyomós indok megvan, oda az ember eleve nem is megy dolgozni, ha jót akar magának.
2021. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

@11:05


Azért ez a nyomós indok elég félrevezető megfogalmazás, az egyszeri jóskapista azt is nyomós indoknak fogja fel, hogy kiabált vele a művezető.

2021. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok próbaidőn.Az volt az indok,hogy elmaradt az üzemorvosi vizsgálat ami nélkül nem is lehet ne munkába álnom.Hivatkoztam a szemvizsgálatra is mert számítogépel is kell dolgozni.
2021. dec. 21. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

8: ez így bakfitty! Nem indok a rendkívüli felmondásra.

Nem csoda, hogy nem írták alá neked. A törvény szellemében kell eljárniuk.

2021. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Üzemorvosi alkalmassági vizsgálat nélkül nem dolgoztathatnak. Nem mész be dolgozni és kész. Ha másért nem, akkor igazolt hiányzás miatt szüntetik meg a munkaviszonyod, de kétlem, hogy utána még firtatná a munkáltatód a dolgot, mivel arra sem voltak képesek, hogy alkalmasságira küldjenek.
2021. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!