Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az megkülönböztetésnek minősül...

Az megkülönböztetésnek minősül ha nem kaptam év végi bónuszt mint a kollégáim?

Figyelt kérdés

5-en vagyunk így a kb. 40 főből, senki nem tudott semmit csak valakinek ott volt a bankszámláján valakinek meg nem. Ez titkos, de úgyis tudja mindenki, hogy ki nem kapott. A konkrét kollégáim közül én vagyok az egyetlen aki így járt és nem kaptam semmi visszajelzést, hogy miért. A főnököm főnöke már szabadságon van(ő döntött) ,most nem keresném emiatt. Vagy inkább ne is kérdezzek rá? Mennyire jogos megkérdezni, hogy miért alakult ez így? Közvetlen főnököm is rosszul érezte magát emiatt, elvileg nem hagyja szó nélkül. Az elmúlt években nem volt ilyen. Ti jártatok már így? Csináltatok valamit? Ártok magamnak azzal ha rákérdezek?

(a munkahelyet alapvetően szeretem, laza, a kollégáim is jó fejek)



2021. dec. 22. 00:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz ezügyben tanácsot adni, mert illendőnek semmiképp nem illendő kvázi számon kérni a főnöködet.


Viszont voltam már ilyen helyzetben, sok-sok éve: Mindenkinek az irodában 420-ra megemelték a bérét, nekem meg csak 400-ra, holott tök régen ott dolgoztam én is, és a saját területemen én voltam a rangidős.

Ráadásul amikor aláíratta a papírt, kiemelte a főnök, hogy én "kiemelt" bérezést kaptam a munkám elismeréseként.


Aztán sorban jöttek be az irodába a többiek, és 420, 420, 420, 420. Én meg olyan szinten megalázottnak éreztem magam ezzel a 400-al, hogy fél óra örlődés után bekopogtam a főnökhöz. És nem köntörfalaztam, rákérdeztem, hogy nem elégedett a munkavégzésemmel, volt valami probléma, vagy mi indokolta azt, hogy egy 40 fős irodában egyedül én kaptam 400-at mindenki 420-at? Mert természetesen elfogadom, csak fontos lenne tudnom, hogy mivel nem elégedett, min változtassak.

Aztán látszott az arcán a megsemmisülés, hogy megint sunyultak, és lebuktak, én pedig nem átallottam megkérdezni. Aztán hablatyolt arról, hogy biztos hiba történt, meg hát a keretösszeg, stb stb. Aztán mondtam neki, h még ki is emelte, hogy én kiemelt bérezést kaptam, a munkámért...


Aztán hebegett habogott, hogy hiba hiba, meg hát fogadjunk, hogy NEKTEK (ez a fiatalabb munkavállalók) soha semmi sem elég...


Aztán mondtam, hogy de, csak hát azt gondolom, elég lojális vagyok a vállalathoz, meg se nyekkenek, ha munkadömping van, nem egyszer úgy köszönt be este 7-fél8 körül az irodába, hogy én még ott voltam, vicceskedett is, hogy mér nem megyek haza.


Aztán volt pár kínos perc, és kinyögte, hogy utánanéz.


Aztán pár hét múlva én is kaptam 420-ról papírt...


Sajnos az ilyen főnökök gerinctelen senkiházi férgek. Ezek az anyjukat megbsznák két fillérért, állandóan sunnyognak, aztán pofára esnek.


Na mindegy, ez nem követendő példa, csak elmondtam, mert kérdezted, jártunk-e már így.

2021. dec. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így. Mikor megtudtam, hogy az a kolléga, aki helyett sokszor dolgoztam, javítottam a munkáját, jóval többet kapott, mint én, hát nem hagytam szó nélkül, megkérdeztem. Hasonlóan, mint az előttem hozzászóló.

Szintén jött az ööööö, és kínos csend, majd valami baromsággal kimagyarázta a főnököm. Finoman, de határozottan jeleztem neki, én azt látom, hogy fogalma nincs arról, mi folyik körülötte, melyik beosztottja milyen munkát végez.

Onnantól kezdve nyilván hagytam, hogy a kolléga elkövesse a baromságait, nem javítottam a munkáját, és ha hozott a főnök olyan feladatot, amit a munkaköri leírásom nem tartalmazott, jeleztem neki, hogy nekem ezért nem fizetnek, vigye oda annak, aki ezért kapja a fizetését. Még szerencse, hogy elszégyellte magát, nem pedig berágott, onnantól kezdve ilyen problémám nem volt többet vele.

Egyszer kellett csak helyrerakni.

2021. dec. 22. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Válaszolva a kérdésre:


Nem diszkrimináció.



A bónusz adható (hacsak nincs beleirva a munkaszerzodesedbe), nem kötelező.

Ha úgy érzik te nem erdemled meg, nem adnak.

2021. dec. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Balázska, szerintem olvassa a gyakorit, azért nem kaptál semmit.
2021. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


Ha benne van a munkaszerződésedben (és/vagy kollektív szerződésben) hogy neked jár év végén bónusz akkor jogellenes, hogy te nem kaptál. Ha nincs ilyen akkor mozoghatsz max. Más lehetőséged nincs. Adható, de nem kötelező adni.

2021. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem állapodtatok meg róla, akkor nagyon számon kérni nem tudod. Udvariasan kérdezz rá.
2021. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Járni jár csak nem jut.
2021. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2019-ben még az ünnepi beszédben is megemlítették a nevünket és hangsúlyoztak az elért kimagasló eredményeinket, erre rajtunk kívül mindenki kapott 13. havi bért karácsonyra.


Ígérték, hogy rövid időn belül korrigálják a véletlen hibát, de ezt 2020-ra és idén sem sikerült még korrigálniuk. Jelen beböfögésük szerint azzal van a gond, hogy a 2016-os listával dolgozik a bérszámfejtő...

Itt már nem csak nálam borult ki a bili, de a másik 3 kollégánál is, hogy csak mi 4-en nem kapunk 2015 óta 13. havit!

2021. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kérdezz rá mindenképp max ciki lesz de legalább tudják hogy nem nézhetnek hülyének.
2021. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá, lehet véletlen nem utalták el, de az is lehet, hogy nem kapsz. Ez adható és nem jár, hacsak nincs benne a szerződésedben, ahogy mások is elmondták. Amúgy normális cégnél szokott erről szó lenni, és nem csak úgy szó nélkül utalják, sőt, ha pénzt kaptok, akkor bérpapíron is fel szokás tüntetni.
2021. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!