Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Háttérellenőrzést végez a...

Háttérellenőrzést végez a cég, ahova felvettek, hogyan oldjam ezt meg? Ha a családi vállalkozásban dolgoztam az egyetemi tanulmányaim alatt néha, akkor arról kellett volna dokumentumot kiállítani?

Figyelt kérdés

Tehat arrol van szo, hogy palyakezdo vagyok, korabban gyakorlaton dolgoztam,illetve diakmunkan egy ket honapot az egyetem alatt.

Emellett a csaladi vallalkozasban dolgoztam nehany even at, amiert fizetest nem kaptam kulon.


Amikor jelentkeztem egy allasra, akkor meg kellett adni a jelentkezesi feluleten azt, hogy mi volt a legutolso munakaadomnak a neve. En a csaladi vallalkozas nevet irtam oda, mivel egyetem alatt ebben tevekenykedtem,es valoban ez volt a legutobbi, csak hat ugyebar bejelentve nem voltam.


Szoval kaptam ajanlatot, minden dokumentacio halad,es mondta a hr-es, hogy majd lesz hatterellenorzes, hogy megbizonyosodjanak,hogy az oneletrajzomban irtak igazak.

Az oneletrajzomban nem tuntettem fel a családi vallalkozast mint munkatapsztalatot,es munkaadatot, csak kulon reszbe irtam par mondatot, hogy mig abba besegitettem, fejlesztettem a keszsegeimet. Ez ellentmond annak, hogy az utolso munkaadonak a csaladi vallalkozast adtam meg a jelentkezesi feluleten....


Szoval ha majd felkeres a ceg,aki a hatterellenorzest csinalja, akkor nem tudom hogy mi tevo legyek... A gyakorlati helyemet adjam meg,mint utolso munkaadot, es azt csekkoljak...Es akkor ellentmondok annak, amit a jelentkezesi feluleten adtam meg..VAGY pedig a csaladi vallalkozashoz szerezzek egy papirt utolagosan,amit kerhetnek majd...


Egy nagyobb multirol van szo egyebkent, es palyakezdo vagyok, ,igy azert nem tudom,hogyan mennek ezek a dolgok.


Elore is koszonom szepen a segitseget!


2021. dec. 27. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Mondd azt h önkentes munkát vegeztél...
2021. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Es Annak van jelentosege,hogy a jelentkezesnel a csaladi vallalkozast adtam meg utolso munkaadonak, viszont a hatterellenorzesnel pedig a gyakorlati helyem adnam meg?

Lehet ebbol gond?

2021. dec. 27. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Max azt mondják hogy valami nem stimmel, és tisztázod.
2021. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem jobb, ha a csaladi vall

lakozast adom meg, mint ahogyan a jelentkezesi feluleten is.


Ennek a pontos neve nem szivessegi munka az onkentes munka helyett?

2021. dec. 27. 22:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Csaladi vallalkozast*
2021. dec. 27. 22:56
 6/7 ascelpius ***** válasza:
91%

A háttérellenőrzést végző cég nem fog veled beszélni, legfeljebb a HR fog megkeresni, hogy valami nem stimmelt ezzel a vizsgálat szerint, van-e ennek oka szerinted.

De én nem aggódnám túl, nem ezen fog múlni a dolog.

2021. dec. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Ascepius, nekem pont ellenkező tapasztalatom volt, mindent velem beszélt meg a cég, akik a háttérellenőrzést végezték. Gondolom a végén a munkáltató is kapott egy jelentést, és ebben szerepelt, hogy milyen munkahelyeket adtam meg nekik. De, amikor kértek plusz infót, pl. elérhetőséget egy volt munkahelyemhez, akkor közvetlen nekem írtak emailt, nem a HR-n keresztül kerestek.
2021. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!