Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli szabadság kell...

Rendkívüli szabadság kell ,de(leírásban bővebben) zárva a munkahelyem, ilyenkor mi a szabály???

Figyelt kérdés

Sajnos meghalt az egyik legjobb barátom, 35 éves volt covidban. Mindenkép el fogok menni a temetésére ami 5én lesz,sajnos nálunk az első munkanap. Viszont 6-7ére is volna dolgom.

Munkahelyemen csak nekem van tgk jogosítványom. Lehet hogy van felvéve fuvar ,az év utolsó (nálunk)két munkanapján nem dolgoztam.

Mivel nagyon kicsi cég vagyunk 100%ban szabadságon van mindenki. Ha holnap fehívom a felettesem az úgy egyrészt szerintem nem illetlenség-szerintetek?? És így időben van e jelezve neki a szabadságom?



#leállás #évvége #Rendkívüliszabadság
2021. dec. 31. 18:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy 4 napja félben maradt kérdés.
2021. dec. 31. 19:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel. Ennél jobbat mi sem tudunk mondani. Majd akkor kiderül mi lesz.
2021. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli szabadság csak vérrokon után jár, de azért kérdezz rá elengednek-e...
2021. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel, egyből kérj elnézést, és mondd meg hogy haláleset történt, és azt + 2 napot szeretnéd kivenni. Ezek olyan dolgok, hogy ha nem hívod fel azért, mert nem illik, akkor mindenkivel kcs*szel. A felettesed is érezni fogja, hogy nem volt más megoldás.
2021. dec. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írtam 4 napja azt hittem kiírtam de mégsem. Közben hívtam,de hát fura volt, nem tudott semmit mondani csütörtök péntekre, a szerdába nagy nehezen bele ment. Az érdekelne, hogy elvileg ha jól tudom 2 héttel előtte kell jelezni hivatalosan a szabadság iránti kérelmet, de amikor nem tudom kinek, akkor hogy szabályos?
2021. dec. 31. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt ne a szabályokban keresd a megoldást. A halálesetre elengedett, ez természetes, ő is tudta még ha húzta is a száját. Az hogy utána a két napra is lenne dolgod... hát az sajnos az a kategória, hogy direkt azért van a 2 hetes szabály (gondolom), hogy ne csak úgy kedvtelésből lehessen kimaradni és ezáltal nagy felfordulást okozni. Az, hogy abba nem megy bele, szerintem már nem elvárás... az meg hogy nem tudtad kinek jelezni szerintem nem kifogás, ilyenkor pont az a lényeg, hogy a két hét előtti utolsó munkanapon jelezd, amikor még lehet.
2022. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6os valahol erre számítottam amit írtál.
2022. jan. 1. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Haláleset miatt általában empátiából elszoktak engedni, de a plusz két nap nem feltétlenül indokolt, így az nem feltétlenül elvárható, ha alapvetően tervezett veled. Ebben legyél te is kompromisszumkész.
2022. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!