Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire bonyolult bejelenteni...

Mennyire bonyolult bejelenteni az alkalmazottat? (Online 5 perc, vagy 3 hét nyűglődés a hivatalokban?) És utána mennyi adminisztrációval jár? (Ki kell számolni a szabadságtól kezdve a ledolgozott óraszámig mindent?)

Figyelt kérdés

Egy befektetőnek intézem a dolgait, amolyan helyi kirendeltként (borítékban kapom a fizetést, és itt le is van zárva a dolog).


Most felvennénk egy asszisztenst, már találtunk is, de ragaszkodik a bejelentéshez... amit nekem kellene elintézni, nulla tapasztalattal... ez mégis mennyire nyögve nyelős? Pár perc alat el lehet intézni, vagy inkább bele se kezdjek, keressek mást?


2021. dec. 18. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Online 5 perc.

De utána minden hónapban bevallás is kell, ha sose csináltál ilyet ez elég nagy felelősség / macera. Nincs könyvelő? Neki tudnia kell mi a teendő.

2021. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan semmi közöd a céghez, akkor nem tudsz te intézni semmit.
2021. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
5 perc sincs. De tapasztalat nélkül ne menj bele, ezer buktatója lehet a bérszámfejtésnek.
2021. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2: akkor is meghatalmazhatják.
2021. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Most felvennénk egy asszisztenst, már találtunk is, de ragaszkodik a bejelentéshez..."



Neked is ragaszkodnod kéne..

2021. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem még cég sincs, nemhogy könyvelő :) A főnököm megvette a társasházat 8 lakással + 3 boltokkal, és most én intézem a teljes felújítást (rendelem a konténert, szervezem a munkásokat, árút, stb), aztán most kitalálta, hogy építsünk rá még 1 szintet, na ezért kell az asszisztens...

Akkor ezek szerint én magánszemélyként nem tudom bejelenteni, és jobb ha keresek mást...

2021. dec. 19. 12:43
 7/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem még cég sincs, nemhogy könyvelő :)"

Nem mindenhez kell cég. Egyéni vállalkozás is bőven elég.



Ha valaki alkalmazottat akar foglalkoztatni, azt nyilván magánszemélyként nem teheti meg csak kizárólag egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül.

De ha jól értem, munkaviszonyról beszélünk. Ahhoz pedig kell egy munkáltató/foglalkoztató, aki valószínűleg vállalkozási vagyis gazdasági tevékenységet végez, az pedig az esetek 99,9 %-ában valamilyen gazdasági társaság, vagy egyéni vállalkozás keretén belül történhet.

2021. dec. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként is lehet alkalmazottad
2021. dec. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A társasház is lehet foglalkoztató. Ha nem volt esdig adószáma, akkor váltsa ki, és foglalkoztathat ugyanúgy mint egy cég
2021. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Magánszemélyként is lehet alkalmazottad"


Ilyen formán nem. Munkaviszonyt, mint munkáltató tudsz létesíteni egy magánszeméllyel. Te magánszemélyként nem tudsz munkáltató lenni. Ahhoz vagy gazdasági társaságot kell létrehoznod, vagy egyéni vállakozónak kell lenned.


Ne keverd össze az egyszerűsített foglalkoztatással a munkaviszonyt. EFO-ban gazdasági tevékenységet nem végző (adószámmal nem rendelkező) magánszemély is tud foglalkoztatni -> háztartási alkalmazott. De ez nem munkaviszony.

2021. dec. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!