Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kórházba szeretnék jelentkezni...

Kórházba szeretnék jelentkezni képesítés nélküli segédápolónak, de igazából bármilyen munka megfelene, amit a kórházban lehet végezni. Van egy pár tanfolyamom. Érdemes beírni őket az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

Van egy irodavezetői,illetve egy vagyonőri tanfolyamon;az első - valószínűleg - előnyt jelenthet,de ez utóbbiban már nem vagyok biztos.

Sürgősen munkát kéne találnom.

Egészségügyben dolgozók,illetőleg önéletrajzzal foglalkozók válaszát várom.


2008. dec. 14. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Persze, ird bele, nem kell szegyellni semmit amit tanultal. Errol nem te, hanem az orszag vezetese tehet, hogy mindenki tanul keresztul kasul mindent. De szerintem az irodavezetoi sem passzol a segedapolo munkahoz, miert gondolod hogy az nagyobb elony?

Miert nem mesz el vagyonornek, azt talan meg konnyebben lehetne talalni, nem?

Miert nem jossz ki kulfoldre, megtudnad oldani, van csaladod? Ha egyedul vagy, nincs gyereked, akkor pakolj, es gyere ki kulfoldre!

2008. dec. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Szerintem meg, ha mindenedet beleírod, akkor túlképzett leszel. Plusz nem is passzolnak a betöltendő munkakörhöz sem és egymáshoz sem...

Nézz utána, ha jár plusz pénzzel, akkor írd be az irodavezetőit (a vagyonőrit szerintem se), ha nem jár plusz pénzzel, akkor ne.

2008. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem illenek egymáshoz:

1.vagyonőrként lehetsz portaszolgálatos egy kórházban,ide gyakran saját alkalmazottat tesznek,nem külső cégtől

2.az irodavezetőid jól jöhet az adminisztrációs feladatok ellátása miatt,ami - ha jól gondolom - mindkét munkakörben egy plusz pont.

De mivel nem ismered az adott kórház elvárásait,csináld azt,amit az egyik barátnőm:szerkessz két e-mail címet,és ezekről küldjél két külön c.v-t.

Az adataid legyenek mások mindkettőben,de nagyjából azonos előző munkahelyeket jelölj meg, mint ahol a valóságban is dolgoztál;az egyikbe írd bele az összes szakmádat, a másikba ne.

Ha reagálnak valamelyikre, akkor már tudod, melyik verzióval érdemes pályáznod, azt add be a saját adataiddal.

Ha kell nekik az ember, fel fognak venni,ha nem,akkor meg teljesen mindegy, hogy 8 általánosod van-e, vagy két diplomád.

Egyébiránt tényleg kiszámíthatatlanok a munkaadók, minél többet válogatnak, silabizálnak,ki a legalkalmasabb munkaerő, annál nagyobb az esély, hogy melléválasztanak.

2008. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az utolsó válaszolóval:

Attól még, hogy két e-mail címről érkezik a "két" önéletrajz, attól az még egy önéletrajz marad: az alapadatok (csak, hogy a legfontosabbat említsem: név) ugyanaz. A legtöbb helyen a beérkezett önéletrajzokat számítógépes adatbázisba teszik, ahol egyből kitűnik, hogy ha két azonos nevű ember jelentkezett...

Nem tudom, hogy egy képesítés nélküli segédápolónak mennyit kell adminisztrálnia, de biztos nem olyan sokat, hogy előny legyen az irodavezetői végzettség.

2008. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

A "két c.v"-ajánló:

A név se legyen ugyanaz!Elfelejtettem írni,ez a lényeg!

Segédápolónak miket kell rögzíteni?

- kórlapokat számítógépen pl..amikor a "szakember" ápoló nem ér rá, csak, hogy mást ne mondjak.

Unokatesóm is így jelentkezett, felvették, mert pont az ápolónőnek - aki mellett beosztották - nem volt számtech ismerete, így jól jött a segítség.

Segédápoló alatt nem csak azt kell érteni,hogy kacsáztat, pelenkázik stb., ennél sokkal több,persze sok múlik rajta, ki mellé van beosztva.Például ő viszi ki a betegeknek a gyógyszerét,amit szintén rögzítenie kell - nem csak papíron!Utsó válaszoló: képzeld, az eü. is halad a korral,ez nem egy gyár, hogy minél iskolázatlanabb vagy, annál nagyobbak az esélyeid..

Ha rám hallgatsz, taktikázol az önéletrajzokkal,más nevet írsz,például beírod,hogy 1.takarítottál (cégnév nem azonos!);2.pultos voltál (nevek mások)stb.Olyanokat írj,aminek nem tudnak utánanyomozni,nem tudnak rádkérdezni.Az őszinteség nem mindig kifizetődő!

2008. dec. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ad 1: A legtöbb helyen (pláne állami cégnél) kérnek erkölcsi bizonyítványt. Milyen névvel?

Ad 2: Akármilyen munkakörben a sikeres felvételt követően elkérik az összes iratát, úgymint: személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, TAJ kártya, általános iskolai bizonyítvány, középiskolai bizonyítvány, egyéb papírok. Ezeken az okiratokon te a születési neveddel, anyukád nevével és a születési helyeddel, idővel vagy azonosítva. Egy esetben fordulhat elő, hogy ezeken nem ugyanaz a születési név szerepel (névváltozás miatt), de ebben az esetben mellékelni kell az anyakönyvi kivonatot.

Ad 3: csak a nevet említettem, mint legkézenfekvőbb, de akár írhattam volna: lakcím, anyja neve, telefonszám.


„Utsó válaszoló: képzeld, az eü. is halad a korral,ez nem egy gyár, hogy minél iskolázatlanabb vagy, annál nagyobbak az esélyeid.” Ha figyelmesen elolvastad volna a válaszomat, azt írtam, hogy hátrány LEHET az irodavezetői végzettség, mert túlképzést takarhat.

2008. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Ki beszélt itt a személyes interjúról, te igen ostoba?!

Az önéletrajz mellé nem kell semmit se mellékelni, csak ha kérik a bizonyítványt.De itt nem a bizonyítványokról volt szó, hanem arról, hogy ki kell puhatolni, hol mi a nyerő és mi nem?

Elég szomorú, hogy ebben az országban, ha buta vagy, mint a s*gg, előbb labdába rúgsz!

Birka-nép!!

2008. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Azért van a jelentkezési határidő, mert általában (nem mindig, de általában) az után kezdik el feldolgozni a beérkezett önéletrajzokat. Ha azt csinálja, amit javasolsz, akkor igen, kiderül, hogy milyen önéletrajz a nyerő, de már későn, a valós adatokkal már nem tud pályázni.


A szintedre meg nem alacsonyodom le. Néha sajnálom, hogy nem a stílust lehet pontozni, hanem a hasznosságot. De ha jól látom más így is pontoz téged. Lefelé.


A Kérdezőnek sok sikert az álláskereséshez.

Ha tehetek egy javaslatot: nézegesd a kórházak honlapját, fel szokták rakni az aktuális betöltetlen munkaköröket.

További szép napot mindenkinek!

2008. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én sem akartam a szintedre lesüllyedni - amilyen böszme vagy, te is a pontokkal vagy elfoglalva, ámde tegyed - megint kiegészítetted a mondókát valami új dologgal: a határidővel!

A kérdező nem írt ezzel kapcs. semmit, de örülök, hogy ennyi ésszel áldott meg Téged az Úristen.

Szebb napot,Okoska!

2008. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Kedves Kérdező, én azt gondolom, hogy mindent írj be az önéletrajzodba, attól függetlenül hogy melyik lehet szükséges vagy sem a segédápolói/kórházi alkalmazott állás betöltéséhez. Sajnos mivel az egészségügyet (is) leépítették, manapság nagyon kevés segédápolót vesznek fel, azonban igen is szükség van/szükség lenne rájuk. És én személy szerint szivesebben vennék fel olyan embert, akinek van 2 ilyen végzettsége, mint akinek 8 általánosa, tehát mindenképp érdemes lenne beleírnod. Nagyon sokan kényszerülnek arra, hogy több és több képzésben/tanfolyamon vegyenek részt és végül egy teljesen más munkakörben tudnak csak elhelyezkedni. Így az önéletrajzodból láthatják, hogy képezted magad, és nem a te hibád hogy esetleg a szakmádban nem találtál munkát. Én dolgoztam segédápolónőként (igaz csak fél évig), és tényleg attól függ ki mellé osztanak be. Azonban valakinek a pelenkázást meg az ágytálazást is meg kell csinálnia, és igaz hogy sok szakképzett nővér erre a feladatra a segédápolót osztja be. Azonban ez hozzáállás kérdése, én úgy gondoltam, hogy meg lehet tenni emberséggel, segíteni akarásból, ki tudja mikor kerül az ember oda... A gyógyszerezésért NEM a segédápoló felel, akármi baj van, az ügyeletes szakképzett nővér a felelős, nem helyeslem, ha hozzá nem értő emberrel végeztetik el a gyógyszerelést- de ilyen is előfordulhat. Viszont nagyon sokat lehet tanulni, sőt szerintem kell is, és ha oda kerülsz, fogsz is.

Kívánok Neked sok szerencsét az álláskereséshez!


Egy 22 éves (most már) orvostanhallgató

2008. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!