Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adótanácsadáshoz mennyire...

Adótanácsadáshoz mennyire erős számvitel tudás szükséges?

Figyelt kérdés
Alapvetően jogi végzettségem van és gondoltam megpróbálok egy adótanácsodói pozíciót az egyik nagy tanácsadói cégnél. Az interjún elég sok számviteles kérést feltettek, mondták is, hogy jelen van a tanácsadói munkában is a számvitel, elég vegyesen sikerült válaszolni rájuk, mert nekem nem igazán a kedvenc területem (jelenleg is tanulok számvitelt egy közgazdász képzés keretében, nem a számvitel a kedvec tárgyam), szóval egyáltalán nem biztos, hogy ajánlatot is kapok. Aki ilyen körben dolgozik, tudna esetleg valamit írni, hogy mennyire kell képben lenni vagy azért bele lehet jönni? Vagy inkább maradjak a klasszik jogi pályán?

2022. jan. 7. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Adótanácsadónak a számvitelben is otthonosan kell mozognia, hiszen azért keresik meg a legtöbbször, hogy az adózást optimalizálják, ehhez pedig nem árt kijönni egy főkönyvből, meg kicsit a számok mögé látni.


Igaz kicsit offos: a párom építőmérnök, ebben van otthon és múltkor volt egy képzésen ami a jogi hátterét célozta a dolognak. Elég komoly jövője van ennek az ágnak, de ott is mondta az egyik oktató, hogy építős szakmából könnyebb megtanulni a jogot, mert ott az szakmai rész már adott, de jogászból orientálódni sokkal nehezebb, mert hiányzik nekik az a 4-5 év a másik szakmából.

2022. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos hiába 5 év a jogi egyetem, semmi érdemi/gyakorlati tudást nem adnak. Épp amiatt kezdtem el egy közgáz mesterképzést, hogy legyen valami másik, amibe kapaszkodhatnék. Nekem inkább a pénzügyesebb dolgok tetszenek, semmint a számvitel, de jogi végzettséggel gyakorlatilag vagy az adótanácsadás marad vagy az ügyvédkedés.
2022. jan. 7. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
De ügyvédkedésben is el lehet menni a gazdasági jog felé, cégeknek, magánembereknek egyaránt szüksége van rá. Van ilyen ügyfelünk és jól megél belőle.
2022. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!