Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédjelöltek! Írnátok arról...

Ügyvédjelöltek! Írnátok arról hogy milyen most a jelölti pálya? Mennyire szeretitek, mit kell csinálnotok, mennyire segítőkészek, mennyi a fizetés, túlóra, mennyire visel meg mentálisan, mennyi idő jut magatokra, családra, élni?

Figyelt kérdés
Kérem olyan írjon akinek saját, valós tapasztalata van és lehetőleg nem 10 évvel ezelőttről. :) Köszönöm!
2022. jan. 7. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kb. egy éve vagyok jelölt, diplomaszerzés után ez már a 3. helyem. Az első helyet én hagytam ott, mert nagyon alul fizettek és a közeg sem volt jó, a másodiknál kiraktak próbaidő után, a mostaninál majd meglátjuk meddig húzom.

Szeretni nem szeretem, de nincsen más. Jogi diplomával pályakezdőként szinte csak a jelöltködés marad.

Általában semennyire nem segítőkészek, míg nagyobb cégeknél, big4-nál van külön betanítás, mentor stb, itt bedobnak a mélyvízbe aztán vagy tudod vagy nem, ha nem (vagy egyéb okokból nem vagy szimpi), akkor a 3. hónap végén hív a partner, hogy sajnos nem megyünk tovább.

Fizetés valamire való iroda esetén olyan nettó 250-300 között szokott lenni, annál lejjebb nem érdemes adni, viszont 300 fölött sehol nem fognak fizetni.

Túlóra mindenhol van, napi 8 órát sehol nem dolgoznak, általában 10-12 minimum. Az ügyvédi irodák íratlan szabálya, hogy túlórát sehol nem fizetnek, ha bent ülsz éjfélig, akkor sem. Persze lehet okoskodni, hogy nem ezt mondja a törvény, de ha nagyon pampog valaki, akkor jön a partneri hívás a 3. hónapban, hogy sajnos nem illeszkedtél be (=nem ültél itt 12 órákat vigyorogva).

2022. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a második munkahelyem.Az elsőt nem igazán szerettem, a jelenlegi viszont nagyon jó. Sokat kell dolgozni, sokat kell bent lenni. Cserében emberileg és anyagilag is megbecsülnek. Nagy irodáknál 250-300 a kezdő, közepesnél 210-220, kis irodák 180-190. Ügyvédi pályán belül is fontos, hogy mit dolgozol. Például és bankjog területen kezdtem, unalmasnak találtam, a pereskedést viszont szeretem. A lényeg, hogy váltani kell, ha nem érzed jól magad. Az első munkahelyemen kezdtem megkeseredni, úgy éreztem tovább kell állni, jó döntést hoztam.
2022. jan. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hónapja vagyok jelölt, egy nagyon kicsi nemzetközi irodában. A principálisom nagyon segítőkész és kedves. Én 280 nettót kapok, de kevésnek érzem, kb. nem tudok megélni belőle, így a váltásban gondolkodom. Mivel én csinálok mindent is (tikári és jogiasszisztensi feladatokat is), így véleményem szerint több bér illetne meg.

Kb 9 órát dolgozom, de azt nagyon intenzíven. Nekem nincs családom, csak párom, marad idő rá, mert ő is sokat dolgozik. 9re járok be és kb. fél 7-7re érek haza.

Elég stresszes munka, én amúgy már úgy látom, hogy nem igazán szeretnék ügyvéd lenni, inkább kipróbálnám milyen a vállalati jogasz élete.

2022. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!