Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy frissen...

Mennyit keres egy frissen végzett jogász aki ügyvédjelöltnek meg, és mennyit ha szakvizsgázott, alkalmazott ügyvéd? Külön a főváros és vidéki nagyváros.

Figyelt kérdés

2020. jan. 18. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet válaszolni. Akármennyit kereshet.
2020. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akármennyit miért kereshet? Nem önálló ügyvédről beszéltem, vagy akinek irodája van.
2020. jan. 20. 02:04
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ügyvédjelölt; nettó 120-180 max 200-250. Ügyvédként meg sok mindentől függ, alkalmazott-e vagy saját iroda ez lehet egészen nettó 200-től felfelé, de nyilván a nettó 500 meg afelettit a fővárosi menő irodákban keresik, a kisebb ügyvédek vegetálnak... Azért nem rózsás a helyzet, nem véletlen akinek van egy csöpp esze az más pályát választ, bérben már nem olyan jó mint korábban volt ez a szakma.
2020. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert alkalmazotti jogviszonyban is elképesztő nagy szórások vannak. Nem mindegy, hogy egy fővárosi sztárügyvédi irodánál alkalmazott valaki, vagy egy vidéki egyéni ügyvédnél.
2020. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez nem mindegy, azért is írtam bele a kérdésbe, hogy lehetőleg így érkezzenek a válaszok.
2020. jan. 20. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapestről tudok nyilatkozni.


Kezdő ügyvédjelölt 130-200 között, 1-2 éves tapasztalattal 200-350-400.


Kezdő ügyvéd beszámlázással (tehát almegbízott vagy, nem munkavállaló, havi 50e KATÁT fizetsz, meg egyéb dolgokat) havi 400-tól milliókig, nemzetközi irodáknál szokott fix díjrész lenni, illetve órabér (pl. 700e fix, 5e/óra a munkavégzés után a fixen felül). Alkalmazott ügyvéd gondolom rosszabb, mert ott a járulék is magas, de az kb. fix, hogy minimálbérre bejelentve.


Ez a pálya vagy nemzetközi irodánál éri meg, de akkor kivégeznek a munkában, vagy saját irodával, de akkor is meghalsz, mert ez egy vállalkozás és kegyetlen a verseny.

2020. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nagyon más a vidék és a főváros, legalábbis ahogy össze tudtam szedni. Joghallgató vagyok, az infóim budapesti és győri ügyvédekkel való beszélgetésekből vannak (rohadt jogszoc kutatást pont ebből írtam) és ezek alapján szerintem miután végzek, én visszamegyek Győrbe. Szóval: a jelölt 150-200, nagyon max 250 mindenhol, plusz ha később tud hozni ügyfelet, akkor normális helyen az utána járó pénzt megtarthatja (úgyis alig lesz ilyen). Miután szakvizsgázol lesz nagyon más. Budapesten gyakorlatilag vagy vegetálsz 200 körül, vagy hülyére keresed magad egyéniben/nemzetközi irodában, de akkor semmi életed nem lesz. Vidéken megvan a Budapestről hiányzó kvázi középosztály is, ha lelkiismeretesen, megfelelő szaktudással dolgozol, nem nehéz a szakvizsga után a 350-400 sem, sem pedig később olyan 6-800-ig nyújtózkodni (inkább 6, de a 8 még nem extrém). Ennél többet viszont becsületesen vidéken gyakorlatilag nem lehet megkeresni (a fél százaléknyi szerencsést leszámítva).
2020. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki max. 1 év után feladja?
2020. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!