Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 24 évesen biztonsági...

Ha 24 évesen biztonsági őrként dolgozok, akkor nekem is jár az SZJA-mentesség?

Figyelt kérdés
Mármint persze, papíron mindenkinek, de mind tudjuk, hogy a biztonsági cégek azért nem mindig teljesen tiszták és a főnököm magától biztos nem mondja azt, hogy mivel 25 alatti vagyok, ezért annyival emeli a bérem.. csak egyszerűen lenyúlja a különbözetet. A kérdésem elsősorban az, hogy alapvetően kötelessége lenne megadni(ha magától nem is, legalább, mikor rászólok)? Nyilván előbb szűnne meg a jogviszonyom, minthogy megadná, de próba szerencse, csak kíváncsi vagyok a véleményeitekre.

2022. jan. 10. 17:58
A kérdező szavazást indított:
Igen jár.
Nem, nem jár.
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár. Kivétel ha csökkenti a bruttó béred annyival, hogy ugyanannyit keress nettó, mint eddig.
2022. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Járni jár, csak nem jut. Gondolom szürkén foglalkoztat, így max a szád fog járni. Ha nem tetszik, akkor menj el egy civil foglalkozásba. Ott, ha szerencséd lesz meg fogod kapni.
2022. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ascelpius ***** válasza:
100%

Persze, hogy jár. Ha rendesen bérszámfejtett fizetésed van (tehát nem zsebbe kapod, hanem teljesen bejelentve) akkor nem tud kevesebbet adni nettóban, csak ha a bruttódat is csökkenti, amit viszont kétoldalú szerződésmódosítás nélkül nem tehet meg.

De ahogy írtad a legtöbb biztonsági cég szürke módon működik, ha zsebbe kapod egy részét is, akkor simán tud trükközni ha akar.

2022. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg zsebbe kapom, de idéntől ez át fog térni utalásra. Legalább is a legtöbb telephelyünkön. Egyébként igen, fix órabérben egyeztünk meg és nem teljes munkaidőre vagyok bejelentve, hanem 4 órára, ha jól emlékszem(most ezt ne is részletezzük, sürgősen kellett munka és relatíve nem keresek rosszul vele, csak 1-2 évig, amíg egy kis "zsebpénzt" gyűjtök).
2022. jan. 10. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hát innentől kezdve nagyjából azt csinál, amit akar... :D

A fizud egy része fekete, amit akkor von meg tőled, amikor akar, mivel nem adózik utána, nyilván nem fog kedvességből annyival többet adni, mint az szja mentességed lenne... Szóval hát... Maradjunk annyiban, hogy a bejelentett béred után adómentes leszel, persze. De ugyanekkor lehet a fekete fizudból, meg annyival kevesebbet ad majd. Megteheti. Ezért nem optimális feketézni.

2022. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Mondjuk, ha nem kapod meg, akkor az adóbevallásnál érvényesítheted. Ha 4 órára vagy bejelentve, akkor nem tudom, hogy jár-e. Én a helyedben mindenképpen keresnék másik állást, mert így rengeteg pénzt elbuksz.

2022. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!