Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 hónapja odaadtam a munkaltat...

1 hónapja odaadtam a munkaltatónak az azonalli felmondasomat amit nem irt alá.Lerazott azzal a dumával,hogy majd akkor felhív és megbeszéljük.végül nem hívott és én sem hívtam őt ezzel kapcsolatba.Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés
1 hónap eltelével se jelentett ki és a fizetést se kaptam meg.Pedig még táppénzen is voltam ez idő alatt.Probaidőm nem volt,határozatlan szerződés.Orvosi alkalmassági vizsgalat nem volt.Ezzel az indokkal adtam be az azonnali felmondást.Mit kéne csinàlni ez ügybe?Bíróság?

2022. jan. 10. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Kormányhivatal meg ügyvéd, de már a mások kérdésednél írtuk, hogy nem volt jogos indokod az azonnalira
2022. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ebben az esetben igazából ő perelhet be téged, hogy a munkavállalói kötelességednek nem tettél eleget, és megkárosítottad ezzel a céget.
2022. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Munkajogász véleményét kértem ki akkor,ő javasolta indokként a az orvosi alkalmasság elmaradását.Azóta nem beszèltem munkajogászal,mert nem gondoltam hogy idáig megy az ügy.
2022. jan. 10. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem mondta a munkajogàsz, hogy ajànlott tèrtivevènyes levèl… meg, hogy tàppènz se jàr, ha nincs munkaviszonyod?
2022. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nincs munkaviszonyom akkor miért nem jelent ki?Miért nem küldi a kilépő papirokat?8 napot dolgoztam decemberbe
2022. jan. 10. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Felmondást a munkavallaló nem köteles indokolni.

A felmondás egyoldalú jognyilatkozat. Nem kell a másik félnek aláirni, sem semmit csinálni. Tudomásul veszi és kész.

A lényeg, hogy a kézbesítési velelem fent álljon.


30 nap a felmondási idő. Ezt le kell dolgoznod, vagy tappenzen töltened.

Erre az időre jár az alapfizetes/tappenz mindenképpen.


A 30 nap leteltével megszunik a munkaviszonyod.

Ha továbbra is fizeti utánad a járulékokat az az ő baja.

Ha találsz másik munkát, majd az ottani HR elintezi a bejelentesedet.

2022. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6, azonnalit köteles indokolni
2022. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

# nem álltak fenn az azonnali felmondás feltételei, így ez rendes felmondás.

Az orvosi vizsgálat elmaradása semmiképpen nem felmondási ok.

2022. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt mondtuk neki az eredeti kérdésénél
2022. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!