Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan tudhatom meg, hogy mi...

Honnan tudhatom meg, hogy mi lenne a legmegfelelőbb szakma számomra? Elvégeztem egy egyetemet, belefektettem rengeteg időt és nem tetszik a gyakorlatban a dolog.

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most milyen szakmára gondolsz? Nem értem. Asztalos meg ilyenek?


Hát az egyetemekkel az a baj, hogy hosszúak és a végén megváltozhat a diák, és nem érdekli az egész.

Nem te vagy az első, aki így járt.

Nézegess álláshirdetéseket esetleg beszélj a szüleiddel, hátha be tudsz indítani egy saját vállalkozást, ami akár egy mini pékség is lehet.


Remélem nem jogász vagy?

2010. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a diploma még jól fog jönni, nem árt az, ha van :-) nekem is van egy.


nincs valami, amire régóta vágyakozol és azt hiszed, csak álom marad? ...legyen az akár űrhajós, főemlős-viselkedés kutató, csillagász vagy tűzoltó? vágj bele abba, csak tényleg hinned kell benne, hogy sikerülni fog.

lehet, hogy olyan dologra vágysz, amihez nem kell diploma, lehet, hogy tanultál egy csomót, de szívesebben lennél fodrász vagy akár kőműves, azt csináld, amihez kedved van...


ha nem jön össze, még mindig kereshetsz munkát a szakmádban (B terv.. vagy C...)


nekem sikerült :)

2010. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok jogász :)

Igazából nincsenek ilyen nagy álmaim, csak valami olyat szeretnék, ami nem unalmas, ahol gondolkodni kell.

2010. szept. 8. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden szakmának van ilyen területe. Azt keresd meg.

Vagy indíts egy vállalkozást. Na, ott bőven lesz min gondolkodnod :)

2010. szept. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a pályaválasztási tanácsadók tudnak segíteni.

esetleg egy asztrológus megmondhatja mi is a sorsfeladatotd. Én is tervezem hogy elmegyek egyhez

2010. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!