Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megsértődött a futár, mert...

Megsértődött a futár, mert nem adtam borravalót?

Figyelt kérdés

Többnyire kaját szoktam rendelni mostanában, de egyszerűen már nincs apróm itthon, alapvetően nem használok készpénzt, de ami volt azt már odaadtam.

Egy ideig volt a foodpandan hogy lehet online borravalót adni, de egyre kevesebb étteremnél van ez az opció, így egyáltalán nem adok, ha online nem lehet.

A múltkor nem adtam borravalót és láttam, hogy csalódott volt a futár és bevallom rosszul éreztem magam emiatt, de idegesített is, mert nem nekem kéne a fizetését kipótolnom, csak megértem, hogy milyen sokat dolgoznak, azért adok pénzt, ha tudok.

Kifejezetten felbosszantott ez az ember.

Komolyan mit képzelnek egyesek, nem neki kéne elvárásokat támasztania felém, hanem fordítva.

Futárok, ti mit gondoltok, ha nem kaptok borrvalót? Miért nem adott az illető?



2022. jan. 12. 12:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

En a magam reszerol nem futarkent hanem rendelokent azt tudom mondani hogy en van amikor adok es van amikor nem. Ha egy futar kihoz valamit es nem meleg, akkor kovetkezo 5 futar biztos nem kap borravalot. Ha meg valaki jot hoz akkor annak szivesen adnek utolagosan is, de sajnos nincs ra lehetoseg, ezert az ilyen a kovetkezo futarnak megy.


Ha meg a futar felhiv h menjek le a kajaert akkor megint, kovetkezo 5 nem kap semmit :)

2022. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 BeefEater ***** válasza:
100%

Én nem szeretem ezt az előre borravaló rendszert. Az lenne a jó, ha a kiszállítás után dobná fel, hogy akarok-e adni.


Ha egy helyről sokat rendelek és fix futárjaik vannak általában el szoktam mondani nekik, hogy mi alapján szoktam adni vagy nem adni borravalót és akkor miután már emlékeznek a címemre mindig hamar és forrón érkezik az étel.

2022. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok pofát vág, fintorog ha nem adsz. Én sem szoktam elsőre egy új helyről rendeléskor adni, illetve ha ilyenek a futárjaik, akkor rendelni se szoktam többet onnan.
2022. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Foodpandás futárokat ne sajnáld, keresnek eleget.


Nyáron futárkodtam és kb 2600 nettót kerestem óránként. (Borravaló nélkül, borravalóval kb 2700-2800)


Ahoz képest, hogy semmilyen végzettség nem kell, még önéletrajz sem (konkrétan minden jelentkezőt felvesznek), rettenetesen jól keresnek.


Amikor futárkodtam konkrétan nem érdekelt, amikor kaptam hálásan megköszöntem. Ha sokat kaptam (1.000-5.000) kicsit kínosan éreztem magam, mert benne volt az az érzés hogy nem érdemlem meg mert csak a munkámat végzem, amiért normális fizetést is kapok.


Meg sokszor kínosnak éreztem hogy a vásárló kínosan érzi magàt, hogy nem ad borravalót vagy pedig csak 5-10 forintosokat tudott gyorsan összekapni.


Rengetegen kértek bocsánatot, hogy nem tudnak adni mert nincs aprójuk vagy csak ennyi aprójuk van.


Volt olyan aki azt hazudta, hogy online adott közben nem.


Igazából mindegy is. A rengeteg aprót amit nyàron összegyűjtöttem még most sem váltottam be. Kb 25 ezer értékben fekszik a szekrényben.

2022. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis bocsi félre írtam. Rengeteg aprot már beváltottam ez csak az ami megmaradt és túl lusta vagyok hogy megcsináljam. Ennél sokkal több gyült össze 3 hónap alatt.
2022. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet leköpködni, de én a legritkább esetben adok borravalót a futárnak. Étteremben is csak akkor, ha tényleg kiemelkedő a kiszolgálás, amit kaptam.
2022. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartok magamnál aprót. Előre néha adok borravalòt, de megjártam már, mikor jéghideg kaját hoztak ki. Na kösz. Sose kérem, hogy hozzák fel, mindig lemegyek a kapuba. Kap fizetést a futár, ha lenne apróm adnék, ha időben hozza, melegen és pl esőben...

Ugyanígy, ha kocsmában annyit csinál a pultos, hogy kicsapolja a sört, akkor sem adok borravalòt. Anno, ha nagyon húzta a zsebem az apró, akkor pl. 370 Ft helyett adtam 400 Ft-ot, de azért ne már.

2022. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A borravaló nem "jár". Én csak akkor szoktam adni, ha az alap elvárható szintet meghaladja valamivel. Az hogy kihozza a kaját a munkája, azért fizetést kap, borravalót nem. Persze ha gyalog felhozza a 8. emeletre mert épp elromlott a lift, vagy bármi hasonló, akkor kap. De a "semmiért" nem.
2022. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
Nyalja meg a zsákom az a futár amelyik kuncsorog a borravalóért.
2022. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Én sem adok mindig, minőség és kedv függő. Aki meg bevágja a hisztit mert nem adtam az így járt. Akkor keressen más munkát.
2022. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!