Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megsértődött a futár, mert...

Megsértődött a futár, mert nem adtam borravalót?

Figyelt kérdés

Többnyire kaját szoktam rendelni mostanában, de egyszerűen már nincs apróm itthon, alapvetően nem használok készpénzt, de ami volt azt már odaadtam.

Egy ideig volt a foodpandan hogy lehet online borravalót adni, de egyre kevesebb étteremnél van ez az opció, így egyáltalán nem adok, ha online nem lehet.

A múltkor nem adtam borravalót és láttam, hogy csalódott volt a futár és bevallom rosszul éreztem magam emiatt, de idegesített is, mert nem nekem kéne a fizetését kipótolnom, csak megértem, hogy milyen sokat dolgoznak, azért adok pénzt, ha tudok.

Kifejezetten felbosszantott ez az ember.

Komolyan mit képzelnek egyesek, nem neki kéne elvárásokat támasztania felém, hanem fordítva.

Futárok, ti mit gondoltok, ha nem kaptok borrvalót? Miért nem adott az illető?



2022. jan. 12. 12:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy … a szállítási díjakat nem a foodpanda határozza meg, hanem az éttermek."

Az lehet, de korábban az volt a jellemző, hogy városon belül ingyen volt a kiszállítás. Most meg a legolcsóbb is 250 forint.

A kedvencem az egyik étteremben, hogy 150 forintot számolnak fel az ételes dobozért és még 300-at a szállításért. Rendelek két adag levest+főételt és 900 forintot fizetek a kaján felül.

2022. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

#21


Az a legjobb üzlet, legalább 1500% profitjuk van a dobozokon ott :)

2022. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
16-os.Szinten fejlesztő vagyok:)Csak mint írtam a Covid miatt elhíztam,igy napi 3-4 max 5 órat tekerek közbe Foodpanda..Napi 15-20k összejön simán..Karácsonykor 12 órára 107k volt a rekord de ott a fele bónusz volt .Azért fizet ennyit a cég mert -10 fokba más nem megy ki..Nekem edzés meg hobbi meg zsebpénz a fejlesztés mellett de attól még este hideg van..
2022. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
A pizzériából ahonnan szoktam rendelni, a teljes városon belül (~20 ezres vidéki város) ingyenes a házhoz szállítás, saját futár által, autóval. Persze nem vagyok naív, tudom hogy az árba be van építve. De azt jól mutatja, hogy egy 1300-1600 forintos pizzának az árába úgy belefér a kiszállítás díja, hogy marad rajta értelmes nagyságú haszon is (nyilván, különben már lehúzták volna a rolót). Na akkor ha egy másik étteremből rendelve 800 forintot fizetek csomagolás+szállítás címszóval (na nem is szoktam rendelni onnan, csak végszükség esetén), akkor szerintem jogosan érzem azt, hogy engem átbasztak rendesen. És most lehetne azon vitatkozni hogy ezt az étterem, futár, foodpanda cég között milyen arányban oszlik meg, de engem őszintén szólva nem érdekel.
2022. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
80%

Hol van az ahol 1300-1600 egy pizza? Nálunk a legolcsóbb is 2500 + 3-600 szállítás.

De ha a szüleimhez haza megyek se lehet kapni 2200 alatt egy margheritat se. Budapesttől 30 kilóméterre, egy kis hitvány vidéki városban.

2022. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
66%

#25

Akkor te jól ráfaragtál. Magyarország egyik nagyvárosában, a város egyik legjobb pizzériájában (valóban az, nem én találom ki) 1800ért olyan magyaros pizzát kapsz, hogy megszólal.

2022. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
71%

#25: Tessék, egy debreceni pizzéria, ahol a LEGDRÁGÁBB pizza 1900 forint, átlagosan meg 1500 körül vannak: [link]


Ja, és 1700-ért akkora gyros tálat adnak, hogy simán elég két embernek. Pedig megyeszékhelyről van szó.

2022. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!