Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsonyabb IQ-val esélytelen,...

Alacsonyabb IQ-val esélytelen, hogy programozóként érvényesüljek vagy simán van esélyem rá?

Figyelt kérdés

Voltam korábban egy Mensa-s IQ teszten ahol ez az eredmény jött ki:


"104-107 - ...a teszten jobb eredményt ért el, mint az emberek 60%-a"


Mivel a programozás elég jövedelmező szakma és manapság otthonról vagy irodában 4 munkanapot is lehet dolgozni így eléggé szimpatikus főleg, mivel gazdaságinformatika BSc végzettségem is van, tehát annyira nem áll távol tőlem az informatika (igaz azt 2-szer annyi idő alatt végeztem el szakváltással talán az alacsony iq-m miatt).


Viszont ez a teszt nagyon elbizonytalanított és már azon is gondolkoztam, hogy az eredmény miatt felmondok a jelenlegi munkahelyemen (félig-meddig szakmába vág) és inkább kitanulok egy egyszerű szakmunkát ami az intelligenciahányodasomhoz jobban illik.


De mégis van némi vágyam a kötetlen programozói/informatikai munkakörülmények iránt, de nem tudom, hogy ilyen képességgel van-e értelme belekezdeni vagy inkább felejtsem el. Nyilván ha az alacsony IQ-m miatt drasztikus szenvedéssel és sokkal nagyobb melóval érném el azt a szintet, mint más átlag programozó csípőből az se normális, szóval akkor inkább hanyagolom az ötletem. 28 vagyok amúgy


Szerintetek?



2022. jan. 16. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem alacsony. De még oda is írták.
2022. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én azt mondom, ne egy szám határozza meg, mit szeretnél csinálni :)

Ha a gazdinfós végzettségeddel nem tudsz jól elhelyezkedni, megéri megpróbálni a programozóit is.

Egyébként miért mondanál fel a munkahelyeden? Ha szereted, szakmába vág, jól fizet, akkor ne egy iq teszten múljon a dolog

2022. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy gazdinfós diplomád akkor mégis kit érdekel ez a szám? Egy csomó ilyen tesz egy hatalmas bullshit, semmi köze az intelligenciához.
2022. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy nagy bullshit az egész Iq mérés...

Ha 98-100 IQ-val tudol jól infós lenni,akkor őszintén,kit érdekel?

Ez kábé olyan mint ha autó-autóbusz-motorkerékpár szerelő lennél,és kisujjadból ráznád ki az tudást..

2022. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

matek hogy megy? mennyire vagy jó problémamegoldó?

angol tudásod milyen?

ezek számítanak h jó programozó legyél

2022. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván tanultál már informatikát (meg matekot), érzékelned kellett hogy azok hogy mennek. Épp csak elvergődsz vagy viszonylag könnyen megérted és utána tudod alkalmazni?
2022. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tévedek, de szerintem neked nem IQ++; kell, hanem egy kis önbizalom.


(Az egy külön konferencia szekciót megérne, hogy mi lehet az önbizalomhiányod hátterében, s miként lehet feloldani a téged béklyóba kötő korlátait, így meg sem kísérlek ebbe a kérdésbe itt belemenni.)


Ha 100 -as lenne az IQ -d, akkor teljesen átlagos lennél (épp a haranggörbe közepéből), de ugye te ettől némileg "jobbra" laksz.


Másfelől, szerintem egy - úgymond - átlagember is el tud érni egy olyan szintet ezen a területen (is), amivel már el tud boldogulni (feltéve, hogy tényleg "wholeheartedly" tolja a dolgot).


Amennyiben pedig eddig is elboldogultál egy, ahogy írtad, félig - meddig szakmába vágó munkahelyen és van benned ambíció, kitartás, érdeklődés, akkor nehogy már egy ilyen teszt eredménye elbizonytalanítson! Legyen inkább a teszted az, hogy miként tudsz programozóként működni!


Egy IQ teszt eredménye egyébként sok olyan dologtól is függ, ami időben változhat. Éhes vagy, fáradt vagy, épp stresszelsz valamin vagy csak simán agyonizgulod magadat a teszt miatt, stb: ezek nagyban rontják a pillanatnyi eredményt.


Szóval, arra az értékre kár alapozni, mert simán mozoghat - pillanatnyi állapottól függően - egy kb 15 pontnyi tartományban is akár. (Régen, mielőtt megoldottam - évek munkájával - a saját hasonló önértékelési problémáimat, én is lenyomtam pár IQ tesztet, a legjobb 155 lett, a legrosszabb 139. (Most akkor mennyi az annyi? :) )

2022. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ami az emberek 60%-ánál jobb, az nem alacsony.

A programozók sem csakis a zsenik közül kerülnek ki, akkor még nagyobb hiány lenne, mint most. Nem atomfizikusnak vagy matematikusnak készülsz.

2022. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: A gond az, hogy a 60%-ba a 20 éves félig szefós szalagmunkás meg a 68 éves brahiból a Mensa IQ-t kitöltő kezdődő szenilis unatkozó nyugdíjas is beletartozik ebbe a mintavételbe.

Az lenne mérvadó, ha 20 és 40 év közötti egyetemi tanulmányait folytató vagy már azt befejező szellemi munkakörben dolgozó vagy tanuló emberekhez viszonyítva kapnám ezt a percentilist. Akkor garantáltan az alsó 10-20%-ban lennék.

2022. jan. 20. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Most komolyan ezt akarod hallani?


"120–130 is the IQ range for engineers, mech, civil, elec, computer. As Charles Murray says you probably don't need an IQ of 145 to be a good programmer, but 120 is the bare minimum in order to be competitive."


Most így jobban érzed magad? :D Én poénból töltöttem ki, nem azért mert halálosan komolyan venném ezt a számot. Nekem elvileg 127 az IQ-m, és igen, fejlesztő vagyok.

2022. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!