Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindig van ez a "mennyit...

Mindig van ez a "mennyit keresel" kérdéskör, de engem sokkal jobban érdekelne, hogy tényleg eltart egy évig is munkahelyet találni?

Figyelt kérdés

Egy olyan cegnel dolgozom, ahogy 20-22 fo az atlagos letszam, de 5 ev alatt 150 fovel dolgoztam.


Sok ember el se jott, sokan par napig dolgoztak, vannak akik par hetig, vannak akik par honapig. Fizikai, szellemi, adminisztracios es vezetoi poziciokban egyarant.


Voltak furcsa emberek, voltak kártékony emberek, voltak egyszerű emberek, alkoholisták is, es olyanok is akik nem csak sodródnak az életükkel. A fizetesekben semmi szisztema nem volt, sokszor ugyanarra a munkara ketszer annyi penzert vettek fel a kovetkezo probalkozot, aztan az utana levot meg kevesebbert mint az elsot.


En úgy vettem eszre hogy sokan több munkahelyen is próbálkoznak, csak valamiert nincs meg az összhang vagy a tolerancia, es azért válnak el az utak.


Ugy mondjuk meg tudom érteni ha valaki egy év alatt sem talál olyan munkahelyet amiben tartósan ott tud maradni es ot is elfogadjak.


Meg biztosan van aki meg nem kell sehova, mert.....itt inkább nem mondok semmit.


2022. jan. 17. 21:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Nekem mérnöki diplomával, munkatapasztalattal nem tart 1 hónapig se. A 8 általánosos semmihez nem értő prolinak meg 1 év se elég.

Értelmetlen a kérdés.

2022. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

Egyik volt munkatarsam mondta egyszer:


"szerencsenk van mert olyan szektorban dolgozunk, hogy ha, elegednem vall magassagbol a cvmet akkor mielott a foldet elerne ket habzo nyalu HRes ala ugrana"


Termeszetesen a prolikra ez nem vonatkozik

2022. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Nekem sok idő volt, mert nem tettem oda magamat eléggé. Volt pár lébecolós pihenős hónap, majd félgőzzel elkezdtem készülni interjúkra. Nincs nyelvvizsgám, csak az írott szöveggel boldogulok, de annyit készültem, hogy lehoztam 2 angol interjút is, nyilván nem tökéletes angolsággal, de tudták, hogy nem vagyok töketes. Szerintem diplomásként 3 hónap alatt el lehet helyezkedni, ha az ember akatja.
2022. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Ez itt a gyk. Mindenki tanúttttt ember.
2022. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Mielött lejárt a felmondási idő már 4 cégnél lett biztos helyem. Kiválasztottam a legszimpatikusabbat és oda mentem.

Napi szinten kapok megkereséseket, a Hays-es fejvadászok is negyedévente megkeresnek telefonon.

Szerencsém van mert jó irányba helyezkedtem el, piacképes a tudásom.


Akinek nincs jó végzettsége annak tovább tart. Ez mindig is így volt és így is lesz.

2022. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Budapesten tanult közgazdászként, 2 nyelvtudással és 3 év tapasztalattal, 28 évesen kb. 3-4 hét volt
2022. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Vidéken, a semmi közepén, mérnöki diplomával, pályakezdőként 2 hónap kellett, hogy munkát találjak. Viszont ez a covid alatt volt. Jelenleg Budapesten ez azért rövidebb idő lenne.


Van ismerősöm, aki lassan már két éve munkát keres, de nem talál. Persze ő tudást nem igénylő, kényelmes, irodai munkát szeretne diploma és nyelvtudás nélkül, ami nehezebb, plane, ha az illetőben nincs valami plusz.


Én azt vettem észre, hogy aki hajlandó elfogadni, hogy mi az amit ér ő a piacon, az hamar talál munkát. Még a 8 osztályt végzett rokonom is 2 hét alatt talált munkát, mert elfogadta, h nulla iskolával ilyen munka van ennyiért.


Az talál nehezebben munkát, aki ritkán lakott környékén keres speciális végzettséggel, vagy aki nem hajlandó elfogadni a tényt, hogy tudás, szakértelem, végzettség nélkül csak az a néhány szar munka van.

2022. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

hat nem tudom en bme gepeszmernok alapdiplomaval 23-24 evesen budapesten otthon ultem masfel evig


aztan protekciobol lett egy helyem ahonnan kirugtak 2 honap utan mert nem voltam tarsasagi vidam ember


utana 1 honap mulva talaltam egy munkat eleg alacsony fizetesert, ahol 3 evig dolgoztam (250 brutto, osszehasonlitaskeppen pl a hankook fizetgetett annyit mernokoknek dunaujvarosban, egy haver mondta)


ez egy olyan terulet volt ahol megalapoztam h most a konkurencianal sokkal tobbet keresek mint a msc-t vegzett streber droidok (legalabbis magyarorszagon), 5 eve


szamokat nem irok mert ez nem az a kerdes


ja es kaptam egy lakast igy nem kiesik egy eleg nagy kiadasi tetelem, ami tovabb noveli a poziciomat


persze en vagyok a semmirekello kis unszimpi hulyegyerek aki sehova se valo


hat nem tudom, az elet mast igazol

2022. jan. 18. 07:51
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg sértőnek fogod találni, de ha 1.5 évig nem találtál munkát gépész diplomával akkor ott nem a munkaerőpiac a hibás. Ráadásul utána protekciós helyre kirúgattad magad próbaidő alatt.


Valószínűleg sem a tudásod, sem a hozzáállásod nem volt megfelelő. Mondjuk a stílusod egyből igazolja is ezt. Tipikus a mindenki, minden szar, bennem nem lehet hiba.

2022. jan. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

nekem sokáig tart, mert magas a bérigényem (br. misi felett), és ragaszkodom a jó sok HO-hoz, ja és csak nagy multihoz vagyok hajlandó menni

ha leadnék az igényeimből, mert mindenképp kell valami meló, mindegy milyen cégnél, akkor legfeljebb 3-4 hét, de valszeg annyi sem (BP-en)

2022. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!