Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nőként titeket milyen hátrányo...

Nőként titeket milyen hátrányok értek a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 09:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
Állásinterjúkon kérdezősködés, hogy van-e gyerek, lesz-e gyerek, volt amikor finomabban, a kivel élek stb. kérdésköre.
2022. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%
Engem is fiatalon egyből azzal faggattak van e férjem, van e gyerekem, akarok e gyereket. Az anyákat nem szeretik, viszont semmi közük a magán dolgaidhoz! Nem vagy köteles válaszolni sem, fogod magad megköszönöd a lehetőséget és lelépsz.
2022. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Ezek:

- fizetésemelést kértem, mire az volt a válasz, hogy minek nekem több pénz, amikor van egy jól kereső pasim

- mikor jeleztem egy problémát a cégben, leírva pontosan objektíven stb, az volt rá a válasz, hogy ez csak "hiszti". Később férfi kolléga szintén jelezte, neki meg megköszönték a visszajelzést

- megkért főnököm, menjek el xy edzőterembe, mert ott edzenek az ügyfelek és menjek feszülős cuccban

- kisebb irodában dolgoztam egyedüli nőként. Jöttek ügyfelek, be kellett vásárolni ezt-azt, ki menjen, hát menjek én, mert nő vagyok

- üzleti úton felettesem be volt csípve és bevallotta, hogy x ügyfelet azért kaptam meg, mert nő vagyok, és ha majd megyek látogatni őket be kell vetnem bájaimat


Kapásból ennyi jutott eszembe, de ha leülnék rendesen, még tudnék sorolni párat.

2022. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
13: van egy-két ismerős rész a leírásodban, velem is voltak hasonlók.
2022. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
36%
Egyszer állásinterjún olyan nyakatekerten tették fel a gyerektémához való hozzáállásomat firtató kérdést, hogy órákkal később esett le. Értékeltem volna, ha őszintén megkérdezik, akkor mondtam volna, hogy nem tervezem a közeljövőben... Irigylem azokat, akiknek őszintén feltették a kérdést, szerintem nem kellene panaszkodniuk.
2022. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

15.: Hát igen, az már azért eléggé disztópikus világ lenne, ha nyitnék egy vállalkozást, aztán még azt is megszabnák, hogy milyen kérdéseket tehetek fel a jövőbeli dolgozómnak! A többi válaszolót pedig senki sem kényszerítette, hogy becsicskuljon, és részletezze a magánéletét! Meg lehet ám mondani szépen, hogy ez nem tartozik ide, vagy akár durvábban is, hogy semmi köze hozzá! Velem is bunkóskodtak már, helyre tettem őket...


Eddig azonban még semmilyen konkrét hátrányt nem tudott senki sem írni, csak hisztiztek. Abból sem derül ki semmi, amit a 13-as ír. Ezer oka lehet, hogy miért őt küldték el a boltba. Ő jött legutoljára, legalacsonyabb pozícióban van, stb. Én is voltam újonc, aztán a szemetet velem vitették ki első nap. Következő nap azt mondtam, hogy tegnap is én vittem el. Mit mondott a főnök? "Ja igazad van, tényleg, tegnap te vitted el, most majd más." Persze könnyebb mindent arra fogni, hogy jajj biztos azért, mert nő vagyok! De egyébként tökéletes vagyok, csak direkt elnyomnak a gonosz férfiak.


13.-as amúgy megmondhattad volna, hogy minden nap más megy el bevásárolni, de akkor ők is jogosan mondhatják, hogy oké, de akkor ha nehéz cuccokat kell cipelni, nem húzod ki magadat arra hivatkozva, hogy te nő vagy!

2022. jan. 19. 11:39
 17/28 A kérdező kommentje:

*Eddig azonban még semmilyen konkrét hátrányt nem tudott senki sem írni.


Ellenben előny az volt (diversity quota). Továbbra is kíváncsian várom az elnyomó és diszkriminatív intézkedések feltárását! Nem kitalált sztorikat, hanem írottakat, mint amilyen a diversity quota is!

2022. jan. 19. 11:43
 18/28 anonim ***** válasza:
80%

"Meg lehet ám mondani szépen, hogy ez nem tartozik ide, vagy akár durvábban is, hogy semmi köze hozzá!" - vagy mondjuk eleve a másiknak rá sem kell kérdeznie. Nem azzal van baj, hogy mit válaszolsz, mert nyilván el is lehet küldeni a másikat a p.csába a kérdésért is, de eleve nem kell ilyen helyzetbe hozni senkit, hogy ezt így bekérdezed az arcába.


"Abból sem derül ki semmi, amit a 13-as ír. Ezer oka lehet, hogy miért őt küldték el a boltba." - ott van leírtam, azt akarták, én menjek a boltba, mert nő vagyok. Neked ebből mi nem derül ki? Kerek-perec megmondta a kolléga, menjek én, mert én nő vagyok. Persze, hogy nem mentem.

A fejlesztők nekem reportoltak, szóval arról szó nem volt, hogy alacsonyabb pozícióban voltam, de ha abban is lettem volna, miért én mentem volna? Nem azért voltam ott, hogy bevásároljak másoknak, szóval nonszensz a logikád.

2022. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
61%

"az már azért eléggé disztópikus világ lenne, ha nyitnék egy vállalkozást, aztán még azt is megszabnák, hogy milyen kérdéseket tehetek fel a jövőbeli dolgozómnak" - üdv a valóságban! Szerencsére megszabják, egyébként pont a magadfajta szexista, miszoginista emberek miatt.

Többek között emiatt szabják meg a minimálbért, meg a kötelező szabadságot is, gondolom, te azon is felháborodnál, hogy rendesen ki kell fizetni a dolgozóidat.

2022. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
18.: A nő legyen egyenlő a férfiakkal, de amikor a férfi nem egyenlő a nővel (diversity quota), az nem zavar senkit! Ez a logika a nonszensz! De mit is várnék, női logika...
2022. jan. 19. 12:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!