Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki szoftvertesztelőként...

Aki szoftvertesztelőként dolgozik, az első ilyen munkahelyére milyen háttérrel vették fel?

Figyelt kérdés

Főleg ezek érdekelnének:

- Volt-e valamilyen informatikai/gazdasági/műszaki felsőfokú végzettséged, vagy csak középfokú?

- Milyen képzéseket, tanfolyamokat végeztél el, mielőtt felvettek?

- Kellett-e matematikai logikai szöveges feladatokat megoldanod a kiválasztási folyamat során?



2022. jan. 21. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ev elvegzett egyetemem volt kemia szakon

A ceg aki felvett elkuldott kepzesre ( istqb) ok fizettek

A kivalasztasnal neztek alap programozoi ismeretet, tablanal kulcsszavakkal le kellett programozzak egy feladatot, logikus gondolkodast ( hogyan számolnad ki hogy hagy darab 10.000-es fer be a szobaba amibe vagyunk, ha le kene mossam az egesz varos osszes ablakat azt mennyi penzert vallalnam ) nem a szam erdekelte oket hanem a modszer hogy hogyan jutok el a szamig.

2022. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első munkahelyem egy kis családi cég volt. Akkor még csak érettségim volt, semmi más. Felvételhez egy kis demo programot kellett megírnom (1 óra volt az egész)

Később csináltam egy PTI diplomát, a mostani helyre egy Hackerrank teszt volt, angol interjú és technikai elbeszélgetés. A diplomán kívül most sincs más különösebb végzettségem, csak a tapasztalat.

2022. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első gyakornoki helyen egy kkv volt. Utáltam, évekkel le volt maradva magához képest. Itt 3 hónapot voltam.

Volt 2 fejlesztős házifeladat teszt, amit visszaküldtem és mellette egy interjú.


Első főállású helyem: 1 év 3 hónap gyakorlati tapasztalattal és mérnökinfó BSc diplomával kezdtem. Itt voltam már egy éve gyakornok, így csak formális interjú volt. Maradtam ugyan azon a projekten, csapatban.


Rengeteg Udemys, ACG, Linux Academys képzést végeztem el, ami kimondottal előnyömre vált. Githubon sok hobbi projektem szerepel, néhány nagyobb komolyabb is.

Azóta ezt folyamatosan bővítettem HTB, THM CTF feladatokkal, Azure certekkel. A munkáltatók szeretik ha valaki folyamatosan képzi magát.

2022. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FNR válasza:
100%

Szia !


Manuális tesztelő vagyok.

Nem sok volt. ECDL, Istqb vizsga, 40 órás tanfolyam, ami kb csak az ISTQB-ra készített fel.

Másfél évig kerestem munkát ezen a területen.

Végül egy kkv-nál helyezkedtem el.

Alapvetően a legfontosabb a szövegértés és logikus gondolkodásmód, persze az se baj, ha kreatív is vagy, hogy tudjál olyan esetekre gondolni, amire a fejlesztő vagy a BA nem gondolt. Meg tudni kell ülni is :-)

Nem kellett feladatokat itt elvégezni. Elég volt, hogy szimpatikusnak találtak (kb egy éve vettek fel)


Más helyen voltak logikai feladatok, de inkább fejtörő jellegűként jellemezném, ahol az is fontos, hogy észrevegyél egy apró részletetet a szövegben.

2022. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, persze még jöhetnek, minél többen írnak ide, annál jobb!

#4 A te válaszodat jó érzés volt olvasni, mert hasonló a hátterünk, és mégis sikerült állást találnod - bár persze a másfél év nagyon horror. Én is manuális tesztelőként próbálnék elhelyezkedni, de vagy a 0 releváns munkatapasztalat miatt és/vagy a diploma hiány miatt nem felelek meg már a hirdetési elvárásoknak sem. Ahonnan eddig nem kukázták egyből a CV-met, ki kellett töltenem egy online matek tesztet, de sajnos 20 p alatt nem tudtam jól teljesíteni a kb 20 feladatos teszten. De próbálok fejlődni, amíg állást keresek..

2022. jan. 31. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!