Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszi azt sok ember,...

Miért hiszi azt sok ember, hogy protekció szükséges egy jó álláshoz?

Figyelt kérdés

Max ilyen közszférás bohóckodásról tudom elképzelni vagy egy haldokló kkv-ról, hogy a protekció mindennél fontosabb, de most jó állásról beszélünk, ezek meg közel sem mondhatóak annak.

Miért nem magukba keresik az emberek az hibát ahelyett, hogy protekcióra fognák? Egy szaktudást a főnök szeretőjének a fia nem fog tudni pótolni. Miért nem képzi magát tovább aki így látja, hogy a protekció miatt nem kap állást?

De ha mindenütt csak protekcióval lehetne elhelyezkedni, az is miért fájna nektek? Versenyszférában ne kelljen már engedélyt kérjen tőletek a tulajdonos, hogy kit vehet fel.


2022. jan. 25. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert könnyebb egy kitalált mítoszt hibáztatni a saját sikertelenségéért, mint magába nézni és esetlegesen fejleszteni magát. Nem mondom, előfordul, hogy valahová protekció kell, de ez egy rettentő kis szeletét teszi ki a munkaerőpiacnak.
2022. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Egyikmondatoddal ütöda másikat. Mostakkor van protekció vagy nincs?
2022. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Mert konnyebb irigynek lenni mint barmilyen pisckepes tudast osszeszedni
2022. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Mert kozszferaban es kkv-nal gyakori, hogy valoban protekcio kell es ezek az emberek csak ilyen szinten mozognak.
2022. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam mindkettőben, versenyszférában az újoncot (felettesem fia) körbevittük és az én területem megtetszett neki, másnap megszüntették a pozíciómat és átettek az anyagvizsgáló laborból egy másik részlegre, rá 2 napra újra élt a régi beosztásom és betették rá a srácot. Felmondtam!


Az új helyemre ismeretség alapján kerültem be, tehát egy szavam sem lehet.


Haverom esett ki közszférában protekciós miatt, de szintén így kapott állást.

2022. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerűbb azt mondani, hogy protekció hiánya miatt nem vitte semmire és tagadásban élnek.

Versenyképes tudással protekció nélkül is lehet érvényesülni de ahhoz sok energiát kell tanulásba fektetni.

2022. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert vannak helyzetek, amikor így van. Személyesen ismerek ilyet, az egyik közszféra de nem bohóckodás, a másik kkv de nem haldokló.
2022. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Protekcióval kerültem egyre, majd miután nyugdíjba vonult, aki által bekerültem, elkezdtek minket is lecserélni, akiket ő ajánlott be. Ez a hely sem közszfréra, sem haldokló nem volt, még a takarítónőket is protekcióval vették fel.
2022. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!