Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy az ingatlan...

Miért van az, hogy az ingatlanértékesítő álláshoz nem kell semmilyen végzettség, és nincsen semmilyen feltétele?

Figyelt kérdés

Nézegettem álláshirdetéseket mostanában, és több olyannal találkoztam, hogy ingatlanértékesítőt keresnek, fix alapbér van, ami kb 200-250 ezer, és jutalék.

Én nem jelentkeztem, mert úgy voltam vele, h biztos valami nem úgy van, ahogy leírják, mert én eddig csak olyanról hallottam, hogy ezt ingyen csinálják emberek. Vagy ha pénzért, akkor előképzettségi követelmények is vannak. De érdekelne, hogy mi ez? Ha valaki volt esetleg ilyen interjún. Ha lenne sok szabadidőm, akkor tuti elmennék, de most nem nagyon van.



2022. jan. 26. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Azért nem szoktak végzettséget kérni, mert nem fizetnek, csak ha el is ad valamit. Egyéni vállalkozóként csinálják, és számlát adnak. Ha meg nem ad el semmit, hónapokig egy fillért sem kap. Én legalábbis ilyenről hallottam, amit írsz, az elég fura. Mert valahol őket is megértem, ha nincs eladás, miért kapna fizetést? Mi alapján? Én nem is foglalkoznék vele a helyedben. Még ha így is lenne, ha nincs eladás próbaidő alatt kirakják az illetőt.
2022. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Én is úgy tudom ahogy az első.

Vannak a nagy cégek, akik alkalmaznak értékesítőként, persze nem alkalmazottként hanem EV/Kata.

Fizetsz az ingatlanadatbázis hozzáféréshez, amiből a könnyen eladhatót már úgyis kiszedte egy nagyobb kutya, majd ha eladtál valamit akkor kapsz pénzt is.

2022. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Úgy van, ahogy az első mondta. Nekem volt benne ismerősöm, ő maga mondta, hogy csak egyetem melletti mellékállásra használja pont ezért. Ha elad, akkor jót szakít, de 1-1 lakás között sok idő is eltelhet, ha valakinek még nincs kliensköre, nem ajánlják mások stb.
2022. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez úgy működik, hogy az ingatlanos kiváltja a vállalkozóit aztán asztalt bérel az ingatlanirodában.

Tehát ő fizet, hogy dolgozhasson.

Úgyhogy tényleg csak az alja ember vállal ilyen munkát aki főállásban még MLM ügynök is.

2022. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell hozzá se végzettség, se szakértelem. Embereket felhívni, körbevezetni egy lakásban, ehhez bőven elég egy érettségi. Ha vásárlásra kerül a sor, a papírmunkát úgyis ügyvéd csinálja, az ingatlanos csak a markát tartja.
2022. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Munkatársam mellékállásban csinálta, 2 típusú céggel dolgozott:


a) nincs alapfizetés csak jutalék és hetente 1 napot ingyen ügyeletben kell lenned az irodában

b) volt alapbér, de az iroda költségekre fizetniük kell, bérlés, számlák, hirdetések, stb. Bőven felemészti az alapbért, sőt eladás nélkül mínuszos a buli.


Linkelnéd a hirdetést, vagy legalább a szövegét?

2022. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Volt még ezeken kívül is ilyen, de ezeket találtam így hirtelen.

2022. jan. 26. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Mert bunkó faszparaszt emberek csinálják alapból.
2022. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!