Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után miért nem...

Állásinterjú után miért nem jeleznek vissza?

Figyelt kérdés

Érdekes ez számomra mikor többen mondják, hogy jelezni fogunk, ha igen ha nem akkor is ... hát nem szoktak, legalábbis a legtöbb


vvan olyan ahol tényleg úgy éreztem, passzolok oda és meg volt az összhang, de nem jeleztek vissza semmilyen formában. Ilyenkor hívhatom esetleg most mi a szitu? természetesen mondták az időpontot meddig fognak.



2022. jan. 28. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs meg ennek a kultúrája Magyarországon.

Putri falván ez természetes is.

2022. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarnak felvenni téged, sajnos minimális az a hely ahol képesek visszajelezni.
2022. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ahova fel akarnak venni, azok úgyis szólnak.
2022. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oké nekem nem gond hogy nem jelezne,DE akkor minek mondják ?

Hazudnak itt össze vissza ... ettől nem lesznek jó fejek, hogy azt mondják hogy jeleznek akkor is HA NEM... nekem nem indok erre az, hogy Magyarország.. de amugy elfogadtam csak érdemes e akkor nekem felhívnom őket?

2022. jan. 28. 09:43
 5/15 A kérdező kommentje:
próbanap is volt
2022. jan. 28. 09:43
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Ki tudja hány jelentkező van, akiket először CV alapján szelektálnak, majd a szóba jöhető jelölteket felkeresik és szűkítik tovább a kört. Szerintem ha 3 héten belül nem jeleznek vissza, akkor valószínűleg nem rád esett a választás. De én simán megeresztenék egy udvarias érdeklődő hívást, hogy mi a helyzet. Semmi számonkérés, csak kíváncsi vagy. Emiatt nem kerülhetsz hátrányba,mert érdeklődtél.

#3 jól mondja, ahová fel akarnak venni,onnan keresni fognak. Egyszer engem már az interjú után 5 perccel hívtak, hogy várnak a következő körre.

2022. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha bővebben érdekel a "miért?" háttere, a neten sok fórum és cikk taglalja lehetséges okokat.
2022. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Néha a kötelező udvariassági körbe tartozik bele ez a "majd szólni fogunk". Ugyanaz, mint amikor egy pocsék első randin úgy váltok el, hogy "majd még beszélünk", de soha többé nem hívjátok egymást, vagy amikor 10 évente összefutsz egy volt osztálytárssal, és úgy köszöntök el, hogy "na jól van, majd dumálunk".

Ettől függetlenül én is szánalmasnak tartom. Nagyjából 10 percbe kerülne egyszer összedobni egy emailt, hogy "sajnos nem téged választottunk, ettől függetlenül további sok sikert az álláskereséshez", és onnantól ott lenne a sablon, amiben csak a nevet kell átírni. Még ha sablon és személytelen, a semminél az is jobb lenne.

Ennél pedig sokkal nagyobb f@szságokra is elcsesz ennyi időt egy cég.

2022. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék, ha kellemetlen emlék maradna benned a cégről. pl emiatt a jövőben nem veszed a termékeiket
2022. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ.


Személyes interjún lehet csak azért mondta ezt az interjúztató, mert az adott szituációban kicsúszott a száján,hogy vissza jeleznek.


Ha egyértelmű, hogy nem vesznek fel kedvesen, de el akar küldeni a helyszinről, anélkül hogy tudatná veled, hogy esélyed sincs. Tehát itt becsúszhatott nála egy olyan mondat, hogy "Persze, akkor is visszajelzünk ha ne te kapod meg".


Amúgy lazán lehet, hogy meg van a szándék, hogy visszajelezzenek, de mivel kb 30 embernek kell visszajelezni és nem feltétlenül ez a prioritás, így könnyen elfedkezhetnek rólad.


Ez nem egy fekete-fehér szituáció. Sokkal komplexebb ennél.

2022. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!