Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az a törvény vagy...

Scherbatsky kérdése:

Melyik az a törvény vagy van-e olyan törvény amelyik kimondja, hogy x fő felett kötelező hr-es szakembert alkalmaznia a cégnek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen törvény.
2010. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én sem tudok ilyenről

szép is lenne...

hr-esek tökfejek...

2010. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bezzeg százak diplomáztak humánügyi előadóként, népszerű szak volt az általatok emlegetett törvény miatt.


Közben az EU hiába keménykedik, élelmes cég inkább több kicsire osztódik, megspórolva a ráerőltetett HR költségeket is.

2010. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Második!


Ugye megengeded, hogy személy szerint én kikérjem magamnak.

Ha te pl. az orvostudományban olyan felkészült lennél, mint én a HR szakmában, akkor már főprofesszor lennél és Nobel díjas.


Ez egy szakma!

Elég szomorú, hogy felhigították a szakmát.

2010. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mesterséges szakma a hr szakma szerintem

egy munkajogász hasznosabb - szélesebb látókörű

elvileg

2010. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Ha tudnád, hogy mekkora h----t mondtál.


Egy "munkajogész" soha nem fog a szakterületen annyit tudni, mint a hr-s szaki. (Nagyon sok ügyben álltam már szemben (sikerrel) munkajogásszal, de segítettem is a munkáját.


Aki ilyet állít, az nem tudja, hogy mi a HR.

A HR egy szakma. A munkajogász az életben nem fogja tudni, mint munkajogász, hogy egy cég stratégiáját hogyan, milyen eszközökkel kell felépíteni, kialakítani, azt hogy kell leírni, szabályozni, végrehajtani, ellenőrizni.

Részlegesen a HR-hez tartozik a TB., az adózás., ezek eljárásjogi része, stb.

A HR operatív (végrehajtó) részéről már nem is beszélek.


Ilyen alapon a jogász is egy mesterséges szakma. Gondold végig.

Valaki megtanulja a HR elméleti és gyakorlati részét, aztán ehhez hozzátanulja az odavonatkozó általános és speciális jogi szakmai részt. Ennyi.


Egyebekben megjegyzem, hogy egy jó HR-s és egy jó munkajogász nagyon jól kiegészíti egymást :-)))

2010. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nincs ilyen törvény. olyan viszont van, hogy x fő fölött kötelező a munkások érdekeit képviselő szervezetet (szakszervezet) engedélyezni/létrehozni, és ott a vezetőt ha jól tudom a cég fizeti. de ezt már régen tanultam úgyhogy nem tudom pontosan hogy van, meg úgyse aktuális. az ilyen méretű cégeket általában kettévágják és kész :)


a hr-eseket nyilvánvalóan szokás szidni, hiszen ő nem vesz fel az adott munkahelyre, és ő rúg ki. ezen kívül sokan valóban seggel állnak a dolgokhoz.


de egy jó hr-es a cég működésének az alapja, ugyanis ő felel azért hogy a legjobb emberek a legjobb helyekre kerüljenek, hogy végig érdekes legyen a munkád, ha pedig valamiért belefáradsz, akkor talál neked másik, hozzád jobban illő melót a cégen belül. Odafigyel rá hogy mi a bajod és lehetőség szerint megoldja, tartja a kapcsolatot a munkatársak és a vezetés között. Ezek persze ilyen megfoghatatlannak tűnő dolgok, ami ha jól működik, azt hiszed hogy értelmetlen.


Csak mikor bemész a munkahelyedre és fázol, szétsüti a szemedet a neon a fehér falak között, baszogatnak a munkatársak, a másik felét meg nem is ismered h kicsoda pedig öt éve vele dolgozol, akkor derül ki hogy jééé ez a HR feladata lenne. mármint megoldani. csak nem oldják meg.

2010. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!