Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Diák Center megbízható-e?

A Diák Center megbízható-e?

Figyelt kérdés
Regisztrálni szeretnék, mert itt találtam már pár jó munkát, de nem tudom mennyire megbízható az oldal. Biztonságos-e a személyes adataimnak?

2022. febr. 8. 16:54
 1/3 aden flamel01 válasza:

Szia!

Gondolom már nem aktuális a kérdés de azért elmesélném miként jártam.

Sajnos a Diák-Centeresek nem, hogy megbizhatatlanok de haszonlesőbbek a legkoruptabb politikusoknál is. Jómagam a C&A-ban és Hervisben dolgoztam rajtuk keresztül, s azt kívánom bár ne tettem volna.

A szövetkezet kutyába sem vesz téged, úgy viszonyulnak hozzád, hogy szívességet tesznek neked azzal, hogy dolgozhatsz holott ez nem igaz!. Az ő szemükben ügyfél kéne legyél, hiszen te hozodbe azt a pénzt nekik amikből tömik a zsebük. Ezzel a normális szövetkezetek mint a Mind diák, Eudiákok, stb tisztába vannak és pont ezért kutya kötelességüknek érzik, hogy képviseljenek téged bármilyen problémás helyzetben. No a Diákcenternél ez hírből sem így van.

Alapvető gondok ott kezdődnek a cégnél, hogy ez egy Egeri kis válalkozás, ami szintén kezdő egyetemostákkal tölti fel önmagát. Mit értek ezalatt? - kapsz egy kordinátort aki jobb esetben nem elsőféléves egyetemista az Eszterházin, ő igyekszek kissebbnsgyobb sikerrel "emailezgetni" Például a C&a üzletvezetőkkel meg a diákkal, hogy mikor hova kell menned dolgozni, kivételes szerencséd van, ha kordinátorod tudja például, hogy az üzlet ahová elzavar hol van.... Ha bármiféle gondod merül fel jusson eszedbe az is, hogy a kordinátor szerepében egy nem kompetens személy áll, aki már csak életapasztalatai hiányában nem tud megoldani semmit. Ezeket onnan tudom, hogy összebarátkoztam egy kordinátorral és végig néztem ahogy szépen lassan ösdzeomlott abban a kezelhetetlen káoszban amit a Diákcenter válalkozásnak nevez.

Kellemetlen téma náluk a fizu. Ugyanis a Diákcenternek hóvégére rendszerint egy Forintja sincs , ergo nem tudja kiutalni a béred ameddig a C&A (hogy a példánál maradjak) ki nem fizeti őket. No igen ennek metodusa, hogy a C&a csak akkor utal ha az országban az összes üzletükből beértek a diákok jelenlétiívei ami a helyi üzletvezetőktől függ. Vagyis mindenhó 7-20 ig várhatod a pénzed.Ha kérdezed őket mikor kapsz pénzt a válasz: "7-20 között megérkezik". További próbléma ha 20-án sem jutottál pénzhez. Na akkor mire kigobozzák mért nem véget ér a hónap. Így próbálj előre tervezni például allbérlettel.

Ja és nagyon nézz rá mennyi pénzt kapsz mert a bérszámfejtésük is olyan, hogy ott és szemtelenül csalnak le töled pénzt ahol nem szégyenlik.

Vissza térve a dolgozók képviseletére, személyes történet:

A c&absn a biztonsági őr, vásárlók elött üvöltött velem, hogy " Bu**gyerek". Olyanyira elfajult a dolog, hogy egy vásrló beírt a panaszkönyvbe az én védelmben. Kellemetlen szitu volt mert sem a biztonsági őr sem én nem voltunk a c&a alkalmazottja. A c&ansk még az nap írásos panaszt tettem és hamar választ kaptam. A biztonsági őrt is nem kevésbé szanlcionálta a munkáltatója... de a Diálkcenter! Első körben a kordinátor olyas valamivel próbálkozott, hogy megmagyarázza nekem, higy a vásárlok elötti b**isás az tulajdonképpen egy normális dolog és ne foglalkpzzak ezzel. Foglalkoztam nem keveset. Jött a fenyegetőzés részemről a munkaügyi bírósággal. Erre azonnal nagyobb intenzitást kapott a dolog, bár ez is nevetséges volt. Felhívott a kordinátor telefonon, hogy a " jogi tanácsosuk, aki foglalkozik az ilyen esetekkel nyaral és 15 nap mulva tudja velem felvenni a kapcsolatot". Vissza kérdeztem a kordinátort, hogy tudják -e garantálbi a biztonságomat a c&nal miután a biztonsági őr több ízben meg is fenyegetett. Erre a kordinátor lány azt felelte, le mondja az időpontomat. Számukra az volt a megoldás, az esetre, hogy többé ne dolgozzak abban az üzletben, ha máshol nem találnak nekem melót úgy járjártam. Azzal a lendülettel kiléptem a Diák centerből 3 év c&azas után... A regisztrációnál az első havi fizudból levonnak egy ezrest és ha kilépsz vissza kapod, 4 éve várom az összeget...

Na eltelt egy hónap, csörög a telefon. Felvettem az illető nem mutatkozott be, csupán annyit mondott, hogy a Diákcenter Jogi tanácsosa, nem akartam vele beszélni név és hivatolosam elérhető referencia nélkül. Utólag kiderült jogi asszisztensnek tanul- tudtam meg a Facebook profiljából. Beszélt össze- visdza ambivslens dolgokat jogi paragrafusokra való hivatkozásokkal tarkítva monológját;csak arra nem tudott választ adni, hogy mért a biztonsági őr pártján áll ha egyszer én vagyok a Diákcenter ügyfele és a C&a illetve a biztonsági őrt kivezerlő cég is írásban kért tőlem elnézést...


Azt hiszem ez mindent elmond de még pár dolog:

Jó szokása a Diákcenternek, hogy ha nem mész dolgozni az aznapi béred közel kétszeresét levonják a fizudból de ha a Cunda vagy Hervis úgy dönt, hogy kimentél 10 órát dolgozni de nimcs forgalom ezért jobb esetben 4 óra munkaidő után haza zavarnak. Ilyen esetben a diákcenter semmit nem kezd azzal, hogy te úgy gondoltad az nap 10 órára fogsz kapni fizetést nem 4 ért.

A kasszát amiben dolgozol, abba többen is belenyúlnak egy nap és csak másnap reggel számolják le, amikor ott sem vagy. Aztán gondolkodj azon, hogy rosszul adtál visdza valakinek és ugrott 20 000 a fizudból vagy valaki lenyúlta amikor nem láttad...


Másik történet egy barátnőmmel esett meg a Hetvisben leltárkor.

A Diákcenter fizettett veled havonta balesett biztosítást elvileg pont az ilyenekért. Na most a barátnőmnek a raktárban úgy a fejére esett valami, higy a mentő vitte el. A Diálcenter hónspokig húzta a balesetbizti megtérítését, majdhogy nem azzal vádolták a barátom, nincs is semmi baj, sőt nem is történt baleset...


A végtelenségig tudnám sorolni, rettenet ami ott megy. Persze az elején nyájasak de hosszútávon agyrém. Egy másik diák át ment a Mindiákon keresztűl dolgozni a C&Anak, akkor a DiákCenter perrel fenyegette annak ürügyén, hogy "alattuk tanult be". A Mind diák pesze kiröhögte őket, de így is van, nevetséges banda. Szabadulni sem lehet tőlük. Elvileg törölték a profilomat de nonstop kapom az SMS-ek hadát, hogy leltározzak, a C&Aban, holott már halgatói jogviszonyom sincs...

2022. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1. Neem, nem késő, mert (ezek serint) szerencsére nem találtam ott semmi munkát. Köszönöm hogy megosztottad, így legalább elkerültem pár csodás hónapot velük.
2022. márc. 21. 16:28
 3/3 xukai válasza:

Lehet nem aktuális már, de szerintem jó tudni ezt azoknak akik érdeklődnek a Diák Center iránt.

Május elején egy vasárnap jelentkeztem 3 db állásra rajtuk keresztül, azonnal jött az automata email, hogy ha gyorsítani akarom a folyamatot, akkor regisztráljak az ügyfélkapujukra és töltsek fel minden adatot/dokumentumot és jelöljem be Face-en a kordinátort. Ezt akkor meg is csináltam, mivel ez egy vasárnap volt nem is reménykedtem, hogy visszaigazol. Hétfőn vártam, hogy hívnak, vagy email vagy valami, semmi nem történt. Türelmesen vártam, egy hét múlva már kezdtem unni az egészet ezért a kordinátor emialjére írtam. Azóte se kaptam semmilyen választ, nem kerestek telefonon vagy emilben, Face-eb se jelölt vissza a kordinátor.

Eközben a honlapjukon nagyban ígérgetik, hogy akár 24 órán belül kiközvetítenek. Hááát, 24 óra alatt nemhogy nem közvetítetettek ki, de még egy hónap alatt se tudtak válaszolni egy emialre.

(plusz, azt is megjegyezném, hogy telefonon is próbáltam elérni a kordinátort, természetesen nem vette fel egyszer sem és többször küldtem emailt mivel azt hittem, hogy nem ment el)

2023. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!