Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Geográfus Msc-be...

Megéri Geográfus Msc-be velevágni? Geográfus Msc - Geoinformatika szakirány

Figyelt kérdés

Geográfus Bsc-szakon végeztem. Nem tudom eldönteni hogy Geográfus Msc végzetséggel, Geoinformatika szakiránnyal el tudnék e majd idővel helyezkedni. (Geoinformatikai skillek: Adatbázis kezelés + több program nyelv ebben benne van a python is mind mennek elég szépen. Van egy Rendszergazdai végzetségem)


Ezért is van a fejemben még az Osztatlan tanári (földrajztanár, történelemtanár) szak. Ha nagyon biztos állásra gondolok akkor lehet a Tanári hivatást kell választanom..


Ebben kérnék tanácsokat olyan emberektől akik esetleg már végeztek Geográfus Msc-t (Geoinformatikai szakiránnyal), hogy el lehet e vele helyezkedni? Jól keres egy Geográfus? Vagy inkább ne pazaroljak 2 évet az Msc-re?



2022. febr. 9. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Úgy jelentkeztél alapképzésre, hogy előtte fel sem mérted a távolabbi lehetőségeket, fizetést?
2022. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1.


Őszinte leszek veled... Fiatal fejjel, úgy hogy a Földrajz volt a kedvenc tantárgyam és úgy alapjában mindent szerettem benne. Nem, nem mértem fel.. Belátom, ez lehet hiba volt.

2022. febr. 9. 10:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Adatbázis kezelés + több program nyelv ebben benne van a python is mind mennek elég szépen. Van egy Rendszergazdai végzetségem


Inkább ezen a vonalon mennék tovább.

2022. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne.
2022. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valoban tudsz barmilyen nyelven programozni akkor most tobb fizetesert tudnal elmenni szoftverfejlesztonek mint amit a szakmadban vagy tanarkent valaha kapnal
2022. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3. - 5.

Ezen is sokat gondolkoztam, és sok ismerősöm szerint is ezen a vonalon kellene tovább haladnom. 15.-ig van időm beadni a jelentkezést lehet megfogadom a tanácsaitokat és a programozást fogom választani.


Még a Tanári pálya, ami vonz. Ott viszont a fizetés, ami már annyira nem. :)


Azért érdeklődtem az iskoláktól is a Geoinformatika iránt, ott mondták hogy ha elvégzem és értek a szakmámhoz akkor könnyű lesz elhelyezkedni és elég szépen is lehet vele kereni.. Viszont bárhol kerestem eddig munkákat geoinformatikával / térinformatikával kapcsolatban de nagyon maximum egy-két állást ha találtam..

2022. febr. 9. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs geoinfo munka. Egy programozó sokkal hamarabb megtanulja a GIS-t, amikor kell neki, mint egy geoinfos all neki fejleszteni, ha pl kell egy vadi új GIS app vagy valami.


Olyan ez mint az armageddon film, nem bányászokat kell űrhajósnak kiképezni hanem űrhajósokat kellett volna banyaszni megtanítani.


A GIS csak egy skill, sehol nem hasznos önállóan.

2022. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Földrajz Bsc-m mellé csináltam egy geoinformatika Msc-t az ELTE-n. Egyetértek a többiekkel, hogy az infó vonalat erősítsd, mert a "GIS csak egy skill". Nem bántam meg az Msc-t, mert hasznosan telt a két év és suli mellett egy olyan cégnél dolgoztam, ami nagyon nagy tapasztalatot adott. Pontfelhőkkel kapcsolatos meló volt. Tényleg nagyon kevés a GIS meló és az összes Bp-n van szinte. Én az Msc által nyitottam az informatika felé. Vidéki városba költöztem így sajnos nem tudtam elhelyezkedni a végzettségemmel, viszont jelenleg Full Stack fejlesztőnek tanulok.

Hova jelentkeztél végül? :)

2022. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8.


Debrecen programtervező informatikus, + jelentkeztem még ugyan ide mérnökinfóra.. A 3. helyen jelentkeztem még Földrajz történelem tanári szakra és 4. helyen még beadtam Geoinformatika msc-re is ha nem vennének fel az első kettőre. Akkor azért próbálom megtartani a Föcis vonalat is.. Mert mint tudományág nagyon is szeretem a Földrajzot.

2022. febr. 10. 17:55
 10/12 anonim válasza:

8-as vagyok.

Jól hangzik.

Sok sikert kívánok! :)

2022. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!