Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pontosan milyen munkát kell...

Pontosan milyen munkát kell végezni egy tanácsadó cégnél?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömtől hallom, pénzügyi tanácsadó cégekhez akarnak menni, pl. KPMG-hez meg Deloitte-hoz. Én ezekről annyit tudok, hogy magas a fizetés, de sok a túlóra, ezért nekem nem túl szimpik.


A másik, amit ismerek, az SSC, ahol monoton munkát kell végezni, viszont ott se rossz a fizetés és nincs túlóra.


De a tanácsadó pozikban mit kell csinálni pontosan? Mert olyan ismerősöktől hallom, hogy arrafelé orientálódnak, akiknek nincs ilyen irányú végzettségük. Érdekel, hogy milyen munka lehet az, ahova különösebb végzettség nélkül felvesznek és jól fizetnek.


2022. febr. 11. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Betanítanak.

Partnereknek kell üzleti megoldásokat nyújtani és ennek a háttérmunkálatai.

2022. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
tanácsot adni
2022. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De milyen üzleti megoldásokat? Meg hogy lehet ezt pénzügyi végzettség nélkül végezni? Vagy ha nem kell hozzá pénzügyi végzettség, akkor mi az értéke egy ilyen tanácsadásnak?
2022. febr. 11. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

A tanácsadás legnagyobbrészt bullshit. Nagyjából azt kell megtanulnod, hogy beszélj a semmiről hosszan, úgy hogy nagyon profinak és szakértőnek tűnj közben. Ha ez megvan, az már fél siker.


Ami a Deloitte-t, a KPMG-t meg ezeket illeti, általában van egy kész metodikájuk arra, hogy bizonyos problémákat hogy kell kielemezni és megoldani, olyasmi ez mint végigmenni egy checklisten. Azokhoz a cégekhez akik valódi problémamegoldást nyújtanak, sokkal nehezebb bekerülni, és persze sokkal jobban is fizetnek.

2022. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nagyjából jól gondoltam. Nem nagyon tudtam ugyanis elképzelni, hogy hogy lehetne valami nem bullshit, amihez nem kell szakirányú végzettség.
2022. febr. 11. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!