Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire hihető ez az állás?...

Mennyire hihető ez az állás? Hol a buktató? (Nettó 2800 ft óránként CNC gépkezelőnek)

Figyelt kérdés

Szóval láttam a neten egy állást, ahol CNC gépkezelőket keresnek. Be is adtam az önéletrajzomat, ma hívtak. (Már ez gyanús picit, szombatonként nem szoktak hívni).

És igen állítólag tényleg 2800-at fizetnek óránként kezdésnek és kezdetben tényleg csak kezelni kell a gépet, majd később kell átállni. Programírás meg nem elvárás.

És még szállás is van. És állítólag be vagyok jelentve.

Mind ez Győr-Moson-Sopron megyében, Mosonmagyaróvár közelében. Persze tudom, ott jobban lehet keresni, de ennyivel? Én jelenleg kemény bruttó 1800-at kapok az ország másik (keleti) végén. (Úgy, hogy már ez friss órabér, nálunk januártól emelnek, előtte 1600 volt; egyébként itt az ország keleti részén ez már jó pénznek számít) 4 év után persze, úgy, hogy programot is írok. (Ritkán, mert alapvetően szériagyártás folyik. Így csak átállnom kell, szerszámot összerakni, bemérni, majd gyártani; bár nem kell megszakadnom, megcsinálom a munkát amit kiadnak utána azt csinálok amit akarok. Közben is amíg megy a gép (mondjuk 5 percig) az alatt is azt csinálok amit akarok, rám van bízva. Persze ha kár van akkor kár van, de sosem volt ilyen amikor már 3-4. darab is jó, akkor engedem a gépet ezerrel. Szóval az alatt nyomkodhatom a telefont is akár.)

A szállás meg elvileg kulturált. Ezek mind szép szavak telefonban is, de szerintem ez túl szép, hogy igaz legyen. Hol a buktató?

Netán 2 gépet kell kezelni egyszerre? Az sem gond, ha nem kell megszakadni. pl 5 perces darabidőnél vagy többnél már nem gond. Nálunk ilyen nincsen :D

Szóval én félek ettől az egésztől. Jövőhéten megyek valamikor megnézni még nem pontosítottunk időpontot.

Nem tudom belinkelni a hirdetést, mert képfeltöltés.eu-s linket nem enged. AKit érdekel elküldom pm-ben.



2022. febr. 12. 16:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez jól hangzik tényleg.
2022. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen de mennyire hihető? :D

Van valakinek tapasztalata?

Akár általánosságban olyan ember véleménye is érdekel aki Győr-Moson-Sopron megyében dolgozok CNC-sként.

2022. febr. 12. 16:27
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Itt az Alföldön is keress ennyit egy CNC hegesztő ,csak jó helyen kell dolgozni.
2022. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, nézd meg, veszíteni valód nincsen. Viszont mielőtt felmondanál vagy bármit tennél a jelenlegi munkahelyeden, a leendő munkaadódtól kérd a szerződést, abban úgyis rögzítve lesznek a dolgok, attól nem fognak tudni eltérni. Ha pedig húzzák az időt a papírozással, akkor egyértelműen susa-musa van a háttérben, és el kell engedni.
2022. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Cnc hegesztő? Az nem két külön szakma?
2022. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira durván sok az a pénz, főleg győr-moson-sopron megyében. Lehet többet kell dolgozni, bonyolultabb munkákat. De a minőségre egyes cégek, főleg ha van, akkor hajlandóak pénzt áldozni, hisz a jó szakemberek fontosak, és az ottani cnc-s szakikat elcsábítja az osztrák fizetés, ami ettől is jóval több.
2022. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

Ez kb 330 nettó, ha nem vagy jogosult semmilyen adókedvezményre. Nem mondanám nagyon kiemelkedő fizetésnek ebben a szakmában, úgyhogy nyugodtan elhiheted.

És igen, osztrák határ közelsége nyugaton mégjobban felnyomja a béreket, mert ott 2500-3000 eurót is lehet ezzel keresni havonta.

2022. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Utolsó, hogy jött ez ki neked 330-ra? 160 órával számolva ez nekem havi 448 ezer.


Ennyébként el kell menni, megnézni.


Audiban munkaközvetítők is hasonlóan fizetnek pl targoncásoknak. Annyi szokott lenni a trükk, hogy pl brutto 300-ra jelentenek be, a különbözet, meg minden hónapban borítékban kp.

2022. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Milyen a munkarend? A megadott órabér az alapbér, vagy egyéb juttatáok, pótlékok, cafetéria is bele van számolva?

Egyébként GYMS megyében nem irrálisan magas összeg ez. Jó fizetésnek számít ott is, de nem annyria hogy hihetelen legyen.

2022. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Ok, nem láttam, hogy 2800 NETTÓT ír, mert a szövegben már csak simán 2800-nak írja. Hát nettóban az már tényleg jó, de azért már le is kell tenni valamit az asztalra általában, nem elég ha cserélgeted a munkadarabot, meg nyomogatod a start gombot.

Egyébként ez f@szság szerintem, mikor egy munkáltató nettó órabérről beszél, honnan tudja, hogy milyen adókedvezményekre jogosult valaki?

2022. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!