Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a garantált bérminimum...

Ha a garantált bérminimum összege magasabb,mint a szerződésemben megállapodott fizetés,akkor a munkaadó köteles kifizetni?

Figyelt kérdés

Az idei béremelés miatt a garantált bérminimum összege már magasabb, mint konkrétan a szerződésemben megállapodott bruttó bér.Ilyen esetben, a munkaadónak minimum a bérminimum összegét ki kell fizetni?

Állítása szerint nem kell,mert azt érinti a bérminimum emelkedés, aki alapbol a garantált bérminimumot kereste.


2022. febr. 13. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Viccelsz, ugye? Nyilván jár, HA szükséges a gbm-et adnia, nem csak a minimálbért. Ha ennyire naiv vagy nem csoda hogy ennyire kihasznál.
2022. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A munkaköröd legalább középfokú végzettséghez kötött? Eddig is a garantált bérminimumot kaptad? Ugye tudod, hogy az nem ugyanaz, mint a minimálbér?
2022. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha olyan munkát végzel, aminek betöltéséhez elég a 8 általános, akkor ha jelenleg is brutto 200 vagy felette ad, akkor nem köteles emelni.
2022. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A munkaköröm szállodai recepciós, feor szám szerint is.ehhez ugye a középfokú végzettség megléte a minimum.eddig nem a garantált bérminimumot kaptam,hanem ennél magasabb összeget,egészen az idei évig, mert idén már a bérminimum összege magasabb, mint ami a szerződésemben megállapodott bér. és a munkaadóm állítása szerint csak akkor köteles kifizetni, (akkor lenne) ha alapból is a bérminimumért dolgoztam volna.de ez önmagában értelmetlen,hiszen,ha a minimum kifizetendö összeg is magasabb mint a fizum, nincs olyan hogy nem fizeti ki legalább azt az összeget.ha csak nincs valami jogi kiskapu amit kijátszik
2022. febr. 13. 09:56
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen nincs. Ha rendes 8 órás munkára vagy bejelentve, köteles brutto 260-t adni legalább.


Ha ezt nem adja meg, akkor nyugodtan mehetsz, bejelentheted munkaügyi hivatalnál, had büntessék csak meg a fillérbäszó fäszkalapot.


Mondjuk azt sem értem, hogy kereshet ilyen keveset egy szállodai recepciós? Nálunk itt a környéken (mivel kell hozzá nyelvtudás is) brutto 400 alatt nem igen találnak.

2022. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

annak jar minimum a berminimum akinek poziciojahoz elvart a felsofoku vegzettseg. ahogy mondtad rad ez nem igaz, azaz nem jar berminimum.

az hogy eddig berminimum felett kerestel semmit nem jelent, minimalber felett kell adnia es kesz

br 200at kell kapnod legalabb, ennyi

2022. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

a garantált bérminimum a legalább középfokú végzettséggel rendelkezőknek jár, (felsőnek is nyilván) de föként ha a munkakör is megköveteli ezt.az én esetemben mindkét dolog megvan.

természetesen 8 órás teljes munkaidőben vagyok foglalkoztatva.


hát, itt Hajdúszoboszlón ennyit keresnek a recepciósok, nyelvvizsgával is, és több éves szakmai tapasztalattal is (még az éjszakai recepciósok fizetése pótlékkal se éri el a 200 nettót)

2022. febr. 13. 10:17
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Tök mind1, brutto 260 alatt nem kaphatsz , ezt jogszabály mondja ki. Ha nem akar belemenni, keress a környéken egy munkaügyi ügyvédet aztán rántsátok le vastagon.
2022. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De bemásolom a pontosan, milyen választ kaptam arra a kérdésemre, hogy hogy-hogy nem éri el a fizetésem a bérminimumot, hátha valaki érti,mert én nem teljesen:

" a bérminimum növekedéssel senkinek nem emelkedett a bére csak annak aki a garantált bérminimumot kapta. A szerződés szerinti béred még mindig "elbírja" a pótlékot."

A szerződés szerinti bérem nem titok hogy 255.ezer bruttó.ez tartalmazza az éjszakai pótlékot is (mert éjszaka dolgozom).na most hogy ez mit bír el szerintük,hát nem jöttem rá. mikor pótlékostól mindenestöl is alacsonyabb ez az összeg, mint a garantált 260as bruttó bérminimum

2022. febr. 13. 10:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Köteles ha nem fizet munkaügyi bíróság!
2022. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!