Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss targoncás jogosítvánnyal...

Friss targoncás jogosítvánnyal, pályakezdő targoncás, jó eséllyel találhat targoncás munkát? Aki volt ebben pályakezdő, annak, hogy alakult?

Figyelt kérdés

Teljesen más területen dolgozom. Diplomásként - közalkalmazott... Pályakezdő közalkalmazott 200nettó és vannak más bajok is. Tudom targoncás se sokkal magasabb fizetés, de idővel azért lehet 100assal is több, meg kevesebb a stressz ( csak kevesebb lehet :D )


A lényeg, hogy jelentkeztem egy targoncás jogsira (3 gépcsoport).

Van gyáros tapasztalatom: Németországban 1.5 évig gyáraztam, voltam gépkezelő is. De ez 7 éve volt.


Szóval pályakezdőként, ha meglesz a targoncás jogsi, akkor van esélyem targoncás munkát találni? - Pl. azért kérdezem, mert mindenhova azt írják legalább 1 év gyakorlat...


Más is biztos volt úgy, h nem a munkahelye küldte a targoncás tanfolyamra.

Azok, h kezdtek el ebbe dolgozni?


Köszi!



2022. febr. 15. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
igen
2022. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Van gyáros tapasztalatom: Németországban 1.5 évig gyáraztam, voltam gépkezelő is. De ez 7 éve volt."


Furcsa nekem, hogy diplomásként így fogalmazol. Mit jelent az, hogy "gyáraztál"?

Mellékesen azt se értem, ha eljutottál Németországig, minek jöttél haza?


A kérdésedre a válasz, egy jobb helyen, túlórákkal meglehet a 400e nettó feletti pénz is, de állást szinte 100%, hogy fogsz találni.

2022. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért kellene szebb stílusban fogalmazzak egy névtelen oldalon? A lényeg szerint érthető a leírásból.

Nem éreztem jól magam kint. Hiányoztak a barátaim, a családom, az, hogy mindent értek magam körül. Szalag munkás voltam, aztán átkerültem gépkezelőnek, de sok volt a magyar körülöttem és nem kellett jól beszélni a nyelvet.

A diplomával sokra nem megyek. Azt tudtam, hogy kevés lesz vele a pénz, de érdekelt. Viszont vannak egyéb tényezők: belterjesség, uram bátyám rendszer, felvesznek 3 protekciós - akár szakirányú végzettség nélkülit - meg 1et aki ért hozzá és az dolgozzon, indokolatlan hierarchia, szakmaiság hiánya, kreativitás elfojtása, mutyi, csúsztatások...

Nekem szerencsére van lakásom, kocsim. Igaz van egy minimális hitelem, de van félretett pénzem.

Alapvetően egy laza, normális fő állást szeretnék, ahol azért kell csinálni valamit (tehát nem őr, portás, úszómester stb), benne van a lehetőség idővel a nagyobb keresetre (nem 5 évente 10 ezerFt-ot nő a bér, akárhova megyek - közszféra - ).

Targoncás tetszik is. Csak ugye ezeken az 1 hónapos gépkezelő tanfolyamokon, ráadásul úgy 1 hónap, h heti 1 nap... Nem igazán van lehetőség nagyon jól megtanulni kezelni a gépet. Persze valamennyit lehet gyakorolni.

Erre irányult a kérdés, hogy ha egy ilyet elvégzek, akkor sikerrel pályázhatok-e targoncás munkákat? Nem olyanokat, hogy kézi rakodó és ha kell, mert beteg a gépkezelő akkor beülhet. Hanem egy targoncás jogsival, kezdőként találhatok-e targoncás munkát. Megyeszékhelyen lakok amúgy.

Őszintén nem tudom ezen a területen, hogy mennek a dolgok. Mert más amikor a cég elküld valakit tanfolyamra és előtte a cégnél annyit "gyakorol" amennyit akar.

2022. febr. 15. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Jutottál még többre a témában, kérdező?
2022. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!