Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tavaly októberben felvett az...

Fárasztó96 kérdése:

Tavaly októberben felvett az egyik élelmiszeripari cég, de sikerült a felvétel napjára egy tüdögyulladást összeszedni. Mivel a háziorvos kiírt táppénzre, addig felmondani se tudtak, de amint kiírtak dolgozni, repültem. Jogosan rúgtak ki?

Figyelt kérdés
Csak papiron dolgoztam, mert a levegövétel is gondot okozott, nemhogy dolgozni tudtam volna...

2022. febr. 17. 06:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Próbaidő alatt indok nélkül megválhatnak tőled és viszont.

Adtak egy esélyt, részedről így alakult, ők ebből nem kértek.

Én is próbaidő alatt lettem beteg, de bejártam, még, ha nagyon is rosszul voltam, pont ezért, mert nem akartam így járni, mint te.

2022. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Normális cég nem rúg ki próbaidő alatt, ha beteg vagy
2022. febr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Csak annyit tennék hozzá a kérdésedhez, hogy most lehet hogy vacak szituációba kerültél, de örülj neki hogy megszabadultál ettől a munkáltatótól. Szépen tükrözi a munkavállalókhoz való hozzáállást. Nyugodtan írd le melyik cég volt ez, had tanuljon belőle aki olvassa.
2022. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
NE írja meg nyugodtan, mert igen komoly büntetéseket kaphat, ha a cég feljelenti hitelrontásért!
2022. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Tudom, hogy divat itt szapulni a mocskos cégeket, de a fordítottjába senki nem gondol bele?


Képzeld el, hogy elromlott a kocsid, meg akarod javíttatni. 3 ember jelentkezik, hogy megcsinálná. Te 2-t lemondassz, megbízod a harmadikat. Vinnéd szerelésre megbeszélt napon, de jelzi neked, hogy egyéb okok miatt mégse tudja most megcsinálni, majd pár hét múlva. Az előző 2-t akit lemondtál elfelejtheted, mert közben ők bevállaltak más munkát. Most nézhetsz megint szerelő után, addig a kocsid persze nem működik. Nem lenne kellemetlen?

2022. febr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 ha az aszissztens hallotta, hogy fulladok, akkor a munkáltató nem hallotta? Azért egy tüdőgyulladás nem jár hang nélkül. Örültél volna, ha teleköhögöm a 2,5kg-os szalámit (kb 15-30 tonnát egy műszakban)? Arról nem beszélek, hogy szarul éreztem magam, 3 hétig csak annyira mentem ki a lakásból, míg bevittem a papirt nekik és már húztam haza.
2022. febr. 17. 08:26
 7/18 A kérdező kommentje:
Annyit tennék hozzá, hogy 1 hét alatt jött ki a tüdögyuszi, munkamegbeszélésre menet áztam el.
2022. febr. 17. 08:32
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a körülményeket, csak a te szemszögedből.

Pl mennyi ideig voltál beteg?

Szerintem kellett nekik az ember, te lebetegedtél és egy másik jelentkezőt behívtak, időt energiát fektettek a betanításába, ezért utána már nem kellettél. Kár már ezen görcsölni.

Emberileg kifogásolható, jogilag viszont teljesen rendben volt, megtehetik.

2022. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt INDOKLÁS NÉLKÜL BÁRMIKOR FELMONDHAT MINDKÉT FÉL - ha beteg vagy, ha nem.

Ennyi a jogszabály, ha tetszik, ha nem. Ha bementél volna dolgozni és a 10.-ik napon INDOKLÁS NÉLKÜL felmondanak, az is simán előfordulhatna.

Meg az is, hogy bemész dolgozni, a 10.-ik napon rájössz, hogy nem Neked való és felmondasz.

2022. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az a röhej, hogy azóta is keresik a munkásokat, mert annyira nincs jelentkezö. Mikor engem behívtak, akkor 5 ember lett behivva, 3an értünk oda, 2en lettünk "alkalmazva", de csak én tudtam volna már másnap kezdeni. Ez a gáz...
2022. febr. 17. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!