Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felbonthatják a szerződésemet?

Felbonthatják a szerződésemet?

Figyelt kérdés

A lényeg a következő. A hónap végén lejár a munkaszerződésem. Ha elmegyek táppénzre akkor is felbonhatják?

Utána néztem neten és elvileg a rendkívüli felmondást nem akadályozza meg. Tehát ki találhatnak mindenféle okokat hogy a szerződésemet felbontsák.

Szerintettek is így van??

Szerintem nem végzem rosszul a munkámat, de ennél a cégnél soha, semmi se biztos. azért akarok táppénzre menni, hogy ezalatt az idő alatt hátha találok munkát. Már most elkezdtem nézni új munkát.

Tök gáz, hogy minden hosszabbítás előtt kész idegbeteg vagyok hogy mi lesz.


2010. szept. 11. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nem véd meg, ha keresőképtelen leszel.

(betegszabadság, táppénz)

A munkaszerződésed, ahogy így írod is, határozott időre szól, tehát nem szükséges azt megszüntetni, felbontani stb.

Automatikusan megszünik, ahogy ahhoz a naphoz érünk, függetlenül bármitől is.

2010. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kérdéses lehet, hogy hányadik szerződéshosszabbítás ez?

hány éve vagy náluk?

hány évre szól egy ilyen hosszabbítás?

2010. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződésnél nincs kecmec, betegszabi. Aláírtad, hogy addig a napig leszel alkalmazásban náluk. Ez azt jelenti, hogy pontosan azon a napon a szerződésed automatikusan érvényét veszti.
2010. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont a munkaviszonyod megszűnése utáni 3 napon belül elmehetsz passzív táppénzre, ami jelenleg 30 nap.
2010. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem úgy van, hogy 8 napon belül nem közlik velem, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésemet, akkor az automatikusan határozatlan idejűbe megy át, ha csak ők nem szólnak az utolsó napon, hogy x hónapra hosszabbítják.
2010. szept. 18. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. A határozott idő leteltével lejár. Ha hosszabbítani akarnak, azt kell közölni.
2010. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Munka Tvkönyve 79.§ (6) bekezdés


A határozott idejű munkaviszony határozatlan idejűvé alakul, ha a munkavállaló az időtartam lejártát követően legalább egy munkanapot, közvetlen vezetője tudtával tovább dolgozik.

2010. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!