Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Próbaidős vagyok, a munkával nincs gond, belerázódtam, kollegákkal is minden rendben. Jól érzem magam, de két hónapig nem volt szerződésem és a fizetés se a legjobb. Közben találtam egy jó lehetőséget. Sokkal több a fizu, a jutttatás, de a munkaterület kissé ismeretlen, nem az a biztonságos, megszokott munka amit ismerek.De van végzettségem hozzá, csak más területen vagyok magabiztos, pl. ahol most vagyok. Még nem mondták, hogy felvesznek, csak az interjú volt meg és szerintem jól sikerült. Mivel egyedül nevelem a gyerekem, nem mindegy hogy mennyiből élünk, de amikor a jelenlegi munkahelyre jelentkeztem tisztába voltam vele, hogy nem sok és elvállaltam. (Azt is mondtam, hogy a pénz nem minden) A jelen közeg támogató és most bűntudatom van, hogy kikacsingatok jobb fizetés reményében, és cserben hagyom őket. Mert ha felhívnak jövő héten hogy enyém a munka, akkor magabiztosnak kell lennem, tudni mit akarok végül is. Hogyan mérlegeljek? Ti mit választanátok? Kilépni a komfortzónából és többet keresni, vagy maradni a biztosban kevesebbért?

Még annyit, hogy jelen munkahelyen sokan sántikálnak, nekem is fáj a lábam, annyit kell menni az intézményben.



2022. febr. 20. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Tudom, h minden a pénz miatt van, ők is tudják ezt, de nehogy ezt mond, mert nagyon nem szeretik hallani. Ebben nem szabad őszintének lenni.

Azzal indokolj, h ez a munka felkeltette az érdeklődésedet, új kihívásokat keresel a munkaterületen, szeretnéd jobban megismerni ezt a területet, mert ehhez van végzettséged. A szokásos bullshit kell.

Én a helyedben mennék, ha kihagyod bánni fogod.

2022. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

" Mivel egyedül nevelem a gyerekem, nem mindegy hogy mennyiből élünk"


Itt a lényeg, ha van gyerkőc, akkor én nem is gondolkodnék.

2022. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 "Tudom, h minden a pénz miatt van, ők is tudják ezt, de nehogy ezt mond, mert nagyon nem szeretik hallani. Ebben nem szabad őszintének lenni."



Ezért nincs emelés.. mert az emberek nem őszinték. Ki nem sz@rja le magasról, hogy mit szeretlek hallani? A munkáltató és a munkavállaló között üzleti kapcsolat van, aminek az alapja a fizetés. Fizetésért járunk be dolgozni.. nem jótékonyságból.. tudom te vagy a kivétel és ha nem fizetne a munkáltató hónapokig, te akkor is tolnád nekik a napi robotot.

2022. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3/3

Majdnem beletrafáltál. De ingyen nem dolgoznék azért.

A munkám szociális, és valóban jó érzés számomra is, hogy segíthetek embereken. Idősekkel foglalkozom évek óta, szeretem őket és jó érzés, hogy segíthetek. Tehát az én alapszemléletem a segítés és hasznosság. Ugyanakkor én is pénzből élek. Megélek a fizuból, de egy olyan lehetőség mint a mostani még engem is elgondolkodtat. Hiszen ez okozza a dilemmát.

2022. febr. 20. 10:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért nincs emelés.. mert az emberek nem őszinték. Ki nem sz@rja le magasról, hogy mit szeretlek hallani?"


Milyen csúnyán néztek rám egyszer, amikor mondtam, ha nem fizetnének, én bizony a melóhely környékére se mennék. :D

Vicces ez a képmutatás, a gyomrom fordul fel tőle.

2022. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

"két hónapig nem volt szerződésem"

szovaz feketen dolgozol? mondj fel, illetve nincs mit felmondani egyszeruen ne menj be tobbet es mostantol legyen annyi eszed hogy egy percet se dolgozol azelott hogy szerzodest alairjatok

2022. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik hallani, hogy keveset fizetnek? Naés? Nehogy véletlenül elgondolkodjanak esetleg, hogy többet kellene fizetni?

Én megmondtam, amikor a szarul fizető munkahelyemen mondtam fel, és kérdezték az okát, hogy lényegesen jobban fizet a másik. Volt hápogás, de ez van, lehetne normálisan fizetni, és akkor nem menne el a használható munkaerő.

2022. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért lenne baj megmondani, hogy a fizetes a gond. Legutolsó helyemet úgy hagytam ott, hogy ugyanannyi fizetésért váltottam. Ezt meg is mondtam, hogy a fizetes ugyanannyi, de minden körülmény más.


Ez se tetszett a munkáltatónak.


Egy munkáltatónak nem tetszik, ha a munkavállaló akármiért is elégedetlen.

Onnan lehet felismerni a rossz munkaadót, hogy azt hiszi ez a munkavállaló hibája… :)

2022. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem megvan a válasz amit te is tudsz. Egyedül neveled a gyermeked adódott egy jobb lehetőség. Ne érezd magad rosszul mert a pénz miatt váltanal.Es az sem elhanyagolhato hogy az, egészséged is fontos, ha nem a legfontosabb.
2022. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én anno váltottam olyan munkára, ahol KEVESEBB a fizu, de extra szabadság jár.

Hiszitek, vagy sem, ez se tetszett a munkáltatónak.

Alapvetően az ideális jelölt fiatal, szingli, sosem akar gyereket, sose beteg, sose panaszkodik, csak reggel bemegy, este haza, és egész nap szó nélkül gályázik.

Szomorú a valóság.

Én mennék.

Ott is lesz próbaidő, ott is lesz betanítás, menni fog, és lehet, hogy az új kollégák épp olyan rendesek lesznek, mint most.

2022. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!