Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizikálisan mennyire megterhel...

Fizikálisan mennyire megterhelő műtőssegédnek lenni?

Figyelt kérdés
Gyengébb fizikumú fiúként mennyire érdemes kipróbálni, ha érdekel ez az irány?
2022. febr. 23. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok műtős, de abból kiindulva, hogy komolyabb műtétek 3-4 órásak, vagy akár fél naposak is lehetnek és közben végig ott kell állni és ha csettint a sebész, akkor ugranod kell, elég fárasztó lehet.
2022. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
tekintve, hogy a műtőssegéd nem a csak a mútőben áll és várja, hogy csettintsen a sebész, nem ajánlom. Át tudod emelni a beteget a műtőasztalról a hordágyra és vissza?
2022. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy átlag testalkatú embert még igen, de egy erősen elhízott illetőt már nem annyira
2022. febr. 23. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Egy átlagos, sportos embert ismerek aki azért váladztott másik orvosi ágat mert jem bírt 4 óráig mozdulatlanul ugyanugy tartani egy eszkozt a mutoben. Napi 3szor, minden nap a héten
2022. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom elmondani, hogy velem mit csinált a műtőssegéd császármetszésnél.

Jött, átrakott a hordágyra.

Akkor még tudtam segíteni neki.

Végigkormányozta a folyosón, és figyelt, hogy ne essek le. (elég keskeny ágy)

Gyorsan dolgozott,mert sürgősségi császár volt, komplikációk miatt alakult így a dolog.

Aztán átrakott a műtőasztalra, azt kvázi összerakta, lábtartó, ilyenek.

Ő volt az, aki lefogott/leszorított, hogy ne mozduljak meg, amikor a gerincembe érzéstelenítőt szúrnak.

Rögzítette a kezem-lábam, hogy bódult állapotban ne kalimpáljak.

A műtét után visszatett a hordágyra, és vitt a szülőszobára, hogy a gyermekemmel töltsék egy órát.

A szülő szobában megint átrakott egy ágyra.

Aztán amikor vége lett,megint hordágyra tett, és ő vitt a kórterembe, és fektetett be az ágyba.

Végig a hordágy magasságát állítgatta, mert minden ágy más magasságú volt.

A végén már nem tudtam mozogni az érzéstelenítő miatt.


És vegyük hozzá, hogy császármetszés minden nap van.

Vannak apró kismamák, és ott van pl. Ráskó Eszter, aki szintén császáral szült.

Szerintem nem semmi meló fizikailag.

2022. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!